ادامه بررسی رشته‌های المپیکی در کمیته ملی المپیک

جلسات کمیته کارشناسی ستاد عالی بازی‌های المپیک و آسیایی با فدراسیون‌های المپیکی فردا با برگزاری نشست برای سه فدراسیون پیگیری می شود....

به گزارش خبرنگار مهر، نشست مشترک نمایندگان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با فدراسیون‌های المپیکی و به منظور بررسی وضعیت آنها برای حضور در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو چند هفته‌ای است که در کمیته ملی المپیک در حال پیگیری است.

در این نشست‌ها که در قالب کمیته کارشناسی ستاد عالی بازی‌های المپیک و آسیایی و با حضور نصرالله سجادی سرپرست کاروان المپیک، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی و علی رغبتی عضو ستاد عالی برگزار می‌شود، وضعیت رشته‌های صاحب سهمیه یا رشته‌هایی که شانس کسب سهمیه برای بازی‌های ۲۰۲۰ را دارند مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

نشست آتی کمیته کارشناسی ستاد عالی به سه فدراسیون اختصاص دارد. در این نشست که فردا در محل کمیته ملی المپیک برگزار می‌شود وضعیت رشته‌های وزنه برداری، قایقرانی و تیراندازی با حضور مسئولان مربوطه آنها بررسی خواهد شد.

هفته گذشته نشست کمیته کارشناسی ستاد عالی به دو فدراسیون بوکس و تیروکمان اختصاص داشت.

سی و دومین دوره بازی‌های المپیک مردادماه سال آینده در توکیو برگزار می‌شود. ورزش ایران تاکنون برای حضور در این بازی‌های در ۱۲ رشته دوومیدانی، تیراندازی، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، دوچرخه سواری، تیروکمان، تکواندو، شمشیربازی، بسکتبال، والیبال، کاراته و بوکس صاحب ۵۲ سهمیه شده است.

تگ ها


کمیته ملی المپیک المپیک ۲۰۲۰ توکیو پیمان فخری سید نصرالله سجادی علی رغبتی ستاد عالی بازیهای المپیک و آسیایی