ادامه تاریخ‌سازی‌های مودریچ، در چند قدمی رونالدو

لوکا مودریچ تنها ۱۰ بازی تا رکورد بازی‌های کریستیانو رونالدو در لالیگا فاصله دارد. او اخیر به رکورد دی استفانو هم رسید....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لوکا مودریچ ستاره ۳۶ ساله کروات رئال مادرید یکشنبه شب از ابتدا برابر گرانادا به میدان رفت تا بازی شماره ۲۸۲ خود برای رئال در لالیگا را ثبت کند. به این ترتیب او با رکورد بازی های آلفردو دی استفانو برای رئال در رقابت های لیگ اسپانیا برابری کرد.

دی استفانو بین سال های ۱۹۵۳ تا ۱۹۶۴ برای رئال بازی می کرد و البته باید توجه داشت که در آن مقطع لالیگا ۱۶ تیمی بود و هر تیم در مجموع ۳۰ بازی انجام می داد. بازی ها از سپتامبر شروع می شد و ماه می به اتمام می رسید. سپس رقابت های کوپا دل ری شروع می شد و تا ژوئن ادامه داشت.

 مودریچ که وارد فهرست ۲۵  نفره بازیکنانی شده که بیشترین بازی را برای رئال در لالیگا انجام داده اند، هنوز ۱۵ بازی دیگر می تواند در فصل جاری برای رئال در لالیگا انجام دهد تا از رکورد یکی دو اسطوره دیگر نیز عبور کند.

ستاره کروات با حضور در دو بازی پیش رو برابر ویارئال و سپس آلاوس می تواند به رکورد بازی های خوانیتو برسد و با ۱۰ بازی دیگر نیز با رونالدو برابری خواهد کرد. فوق ستاره پرتغالی بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ در ۲۹۲ بازی لالیگا به میدان رفت.

رکورد اما در اختیار رائول گونزالس با ۵۵۰ بازی است و پس از او مانولو سانچیس و ایکر کاسیاس با ۵۲۳ و ۵۱۰ بازی قرار دارند.

تگ ها


کریستیانو رونالدو دی استفانو لوکا مودریچ رائول گونزالس فوتبال جهان منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال