ادامه تحقیقات یوفا در مورد پرونده فیرپلی مالی میلان

یوفا در مورد تحقیقاتش از باشگاه میلان بیانیه‌ای صادر کرده است...

یوفا در مورد تحقیقاتش از باشگاه میلان بیانیه‌ای صادر کرده است

میلان به شدت تحت بررسی و تحقیقات یوفا قرار دارد.

به گزارش مدال، اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا، امروز اعلام کرد که پرونده‌ تخطی باشگاه میلان از قانون بازی جوانمردانه مالی را برای شناسایی موارد بیشتر از تخلفات صورت گرفته، به واحد قضایی این سازمان ارجاع داده است.

در بیانیه یوفا که امروز منتشر شد آمده که باشگاه میلان نه تنها در فصل جاری و فصل گذشته بلکه چند فصل قبل از آن نیز در ساختار مالی خود مطابق معیارهای قانون بازی جوانمردانه مالی عمل نکرده است.

در این بیانیه آمده است: "واحد تحقیقات کمیته کنترل مالی یوفا (CFCB) امروز تصمیم خود برای ارجاع پرونده تخطی باشگاه میلان از قانون بازی جوانمردانه مالی را به واحد قضایی سازمان ابلاغ کرد. باشگاه میلان در مدتی که ساختار مالی‌اش زیر نظر این کمیته قرار داشت، در فصل جاری، فصل گذشته و سه فصل قبل از آن، مرتکب تخلفاتی شده است.

یوفا در این خصوص دیگر اظهارنظری نخواهد کرد تا اینکه حکم نهایی در خصوص این پرونده توسط واحد تحقیقات کمیته کنترل مالی اعلام شود. این ارجاع ربطی به تصمیمی که واحد قضایی کمیته کنترل مالی یوفا در ماه دسامبر سال 2018 اتخاذ کرد نداشته و این پرونده مربوط  به تخلفات این باشگاه در فصول 17-2016، 16-2015 و 15-2014 می‌شود."


به این ترتیب ممکن است که نمایندگان باشگاه میلان یک بار دیگر برای ارائه توضیحات درباره تخلفاتش به واحد قضایی یوفا احضار شوند. این واحد ماه دسامبر هم باشگاه میلان را بازخواست کرده و به آن هشدار داده بود که یا تا سال 2021 محدودیت‌های اعمال شده از سوی یوفا را بپذیرد تا محرومیتش برای شرکت در رقابت‌های اروپایی مجدداً برقرار خواهد شد. آن ماجرا اما مربوط به یک پرونده مجزا در مورد تخلفات باشگاه میلان در فصل 15-2014 و 17-2016 بود.