ادامه تلاش‌‌های فدراسیون ایران برای گرفتن میزبانی

فدراسیون فوتبال ایران با تیم مدیریتی جدید همچنان رایزنی های خود برای گرفتن میزبانی مرحله اول مقدماتی جام جهانی را ادامه می‌دهد....

به گزارش "ورزش سه"، دو هفته پیش بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد، بحرین میزبانی مقدماتی جام جهانی در گروه ایران را برعهده خواهد داشت و این در حالی است که فدراسیون فوتبال امید زیادی داشت تا میزبانی را در دست بگیرد و چهار بازی پایانی را در خانه برگزار کند.

ای اف سی پیش از این‌که میزبانان مرحله مقدماتی را به صورت رسمی اعلام کند، با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران، ایرادهای ساختاری برای گرفتن میزبانی را برشمرد تا مشخص شود قصد ندارد تهران را به عنوان میزبان برگزیند. اما بلافاصله مسئولان ورزشی و غیر ورزشی دست به کار شدند و با تماس از راه های مختلف، تلاش کردند که کنفدراسیون فوتبال آسیا را از تصمیم خود منصرف کنند.

بنابر گزارش های رسمی، علاوه بر فدراسیون فوتبال، کمیته ملی المپیک و وزارت امورخارجه نیز تماس هایی را با شیخ سلمان داشتند اما رییس ای اف سی بدون پاسخ به این تماس ها، میزبانی بحرین را رسمی کرد.

طرف ایرانی اعتقاد داشت که در این ماجرا مورد ظلم قرار گرفته چرا که از نظر امکانات ورزشی و شرایط برگزاری فوتبال در کرونا، امکانات بهتری نسبت به بحرین دارد. فدراسیون فوتبال به برگزاری سالم لیگ برتر خلیج فارس استناد می‌کرد اما ای اف سی با ارسال نامه ای کوتاه با تاکید بر ضعف های قبلی، شایستگی ایران را رد کرد.

اما با گذشت چند هفته، تلاش های فدراسیون فوتبال با تیم مدیریتی جدید برای گرفتن میزبانی همچنان ادامه دارد اما هنوز پالس مثبتی برای تغییر کشور میزبان ارسال نشده است.

نکته مهم این‌که فدراسیون فوتبال باید امیدوار باشد که نتایج تست کرونای اعضای تیم ملی منفی اعلام شود چرا که این موضوع می‌تواند در بررسی مجدد شرایط میزبانی اثرگذار شود.

فدراسیون فوتبال ایران همچنان اعتقاد دارد که موضوع تحریم و حق پخش در میزبانی مرحله اول مقدماتی تاثیرگذار نیستند چرا که میزبانی این مرحله به صورت تمام و کمال در اختیار کشور برگزار کننده است. از طرف دیگر ایران، فیفا را نیز در جریان ماجرا گذاشته و باید دید فدراسیون جهانی فوتبال در تیم ماجرا ورود می‌کند یا خیر.

با این حال تیم ملی ایران با حضور کادرفنی با انگیزه اش خود را برای چهار بازی مقدماتی جام جهانی آماده می‌کند و باید دید که فدراسیون در دو هدف پیش روی خود، یعنی آماده سازی تیم ملی و گرفتن میزبانی، چه عملکردی را خواهد داشت.

تگ ها


تیم ملی ایران فدراسیون فوتبال