ادامه تلاش‌ها برای حضور معاونان وزیر ورزش در فدراسیون‌ها/ این قسمت؛ جودو و امیررضا خادم!

با توجه به بازنشسته بودن رئیس فدراسیون جودو زمزمههای حضور یک معاون دیگر وزیر ورزش و جوانان در این فدراسیون به گوش میرسد ......

با توجه به بازنشسته بودن رئیس فدراسیون جودو زمزمه‌های حضور یک معاون دیگر وزیر ورزش و جوانان در این فدراسیون به گوش می‌رسد.

به گزارش مدال، با تصویب قانون منع‌ به کارگیری بازنشستگان در ورزش برخی روسای فدراسیون‌ها باید مسئولیت خود را به فردی دیگر واگذار کنند. 12 یا 13 رئیس فدراسیون شامل این موضوع می‌شوند و بدین ترتیب وزارت ورزش باید خود را آماده برگزاری انتخابات این فدراسیون‌ها کند. اینکه سازوکار رفتن روسای فدراسیون‌‌های ورزشی به چه صورت است و وزارت ورزش چه برنامه‌ای برای این کار دارد نکته‌‌ای مهم است که باید در جای خود به آن پرداخته شود؛ اما موضوعی که اکنون وجود دارد تلاش برای حضور برخی از معاونان وزارت ورزش و جوانان در فدراسیون‌هاست.

پس از اینکه غلامرضا شعبانی‌بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش با کمک این وزارتخانه رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان شد، اکنون نوبت به دیگر معاون وزیر ورزش یعنی امیررضا خادم رسیده است. محمد درخشان رئیس فدراسیون جودو جزو روسای بازنشسته است و شنیده شده وزارت ورزش برای جایگزینی او امیررضا خادم که  هم اکنون معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های این وزارتخانه را در نظر گرفته است.

اگرچه وزارت ورزش و جوانان همواره اعلام و تاکید کرده که در انتخابات فدراسیون‌ها گزینه‌ و دخالتی ندارد و ممکن است پس از این خبر نیز بار دیگر چنین موضوعی را عنوان کند اما وقتی ماجرای شعبانی‌بهار و فدراسیون تیروکمان رخ می‌دهد و گفته می‌شود وزارتخانه‌ای که پول فدراسیون‌ها را می‌دهد، می‌تواند گزینه هم داشته باشد، حق داریم که شک کنیم. مثل اینکه در ساعت 12 ظهر گفته شود شب است و گوینده این مطلب بر صحت آن تاکید کند اما از قدیم گفته‌اند که شنونده باید عاقل باشد.

تگ ها


جودو