ادامه فعالیت سرمربی صربستانی با واترپلوی ایران

هدف سرمربی صربستانی تیم ملی واترپلوی ایران کسب موفقیت در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ است....

به گزارش مدال و به نقل از ایسنا، با شیوع کرونا در ایران و تعطیلی استخرها تمرینات تیم ملی واترپلوی ایران تعطیل شد. ملی‌پوشان واترپلو زیر نظر الکساندر چیریچ خود را برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ آماده می‌کردند. بعد از کسب مدال برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ انگیزه ملی‌پوشان برای کسب سهمیه المپیک دو برابر شده بود اما شیوع کرونا همه معادلات را به هم ریخت.

در حال حاضر حدود ۶ ماه است که ملی‌پوشان واترپلو نتوانسته‌اند در اردوهای تیم ملی حاضر شوند و مدتی است که آن‌ها به صورت انفرادی در استخر روباز تمرینات خود را دنبال می‌کنند. با توجه به مصوبه ستاد مقابله با کرونا در ورزش نیز با بهتر شدن شرایط کشور به لحاظ شیوع کرونا استخرها و به خصوص تمرینات تیم ملی واترپلو از جمله آخرین مواردی است که مجوز آغاز فعالیت خواهند گرفت.

با وجود این شرایط ملی‌پوشان، کادر فنی و همچنین فدراسیون مصمم به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ و همچنین کسب مدال در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هستند. بر خلاف تصور عده‌ای که فکر می‌کنند قرارداد الکساندر چیریچ، سرمربی صربستانی تیم ملی به پایان رسیده و او به کشورش بازگشته، تنها هدف او کسب موفقیت در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ است و منتظر است که استخرها بازگشایی شوند و تمرینات تیم ملی آغاز شود.

رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درباره ادامه فعالیت سرمربی صربستانی تیم ملی واترپلو اظهار کرد: قرارداد چیریچ تا بازی‌های آسیایی چهار ساله بود که بعد از آن سال به سال تمدید می‌شود. مبلغ قرارداد این سرمربی بالا نیست و بر خلاف مربیان برخی تیم ها که ماهیانه ۵۰ هزار دلار می گیرند، دستمزد او برای یک سال هم ۵۰ هزار دلار نمی شود. این سرمربی اهل مادیات نیست و تنها یک هدف دارد که موفقیت در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ است. این سرمربی نسبت به ایران و تیم ملی واترپلو عرق دارد و این را بارها اثبات کرده است. ما هم امیدواریم از تجارب این سرمربی استفاده کنیم. برای تمدید قرارداد او همیشه سعی کرده‌ایم که به گونه‌ای عمل کنیم که هر دو طرف راضی باشیم.

هرچند که هنوز فدراسیون جهانی شنا هیچ برنامه‌ای برای مسابقات کسب سهمیه المپیک در سال ۲۰۲۰ اعلام نکرده است اما طبق برنامه‌ریزی کنفدراسیون آسیا مسابقات قهرمانی آسیا واترپلو در آذرماه برنامه‌ریزی شده است. در این شرایط ملی‌پوشان واترپلو امیدوارند با تدابیری که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای رشته‌های پرخطر می‌گیرند زودتر تمریناتشان آغاز شود و خود را برای مسابقات کسب سهمیه المپیک آماده کنند.

بیشتر بخوانید:

ملی پوش واترپلو: تنها ۵۶ درصد قراردادمان را گرفتیم

مجمع عمومی فدراسیون شنا با حضور معاون وزیر ورزش برگزار شد

 

 

تگ ها


واترپلو واترپلو