ادامه چالش استقلال و فدراسیون بر سر بازیکن خارجی

مسئولان استقلال دو بازیکن خارجی مد نظر دارند اما جذب آنها با توجه به قوانین جدید سخت به نظر می‌رسد....

به گزارش "ورزش سه"، فدراسیون فوتبال در نهایت جذب بازیکن و مربی خارجی را برای باشگاه‌های لیگ برتری آزاد کرد اما تبصره هایی را در این خصوص قرار داده که کار را برای باشگاه‌ها سخت می‌کند. شرایط جذب بازیکنان خارجی امروز اعلام شده و همین موضوع باعث می‌شود که باشگاه ها نتوانند هر بازیکن خارجی ای را آزادانه به خدمت بگیرند. 
استقلال یکی از تیم‌هایی است که قصد دارد ضعف های خود در برخی پست ها را با جذب خارجی ها پر کند و به همین منظور فرهاد مجیدی دو بازیکن خارجی را زیر نظر گرفته تا از آنها استفاده کند.


یکی از شروط اصلی جذب خارجی این است که باشگاه مذکور هیچ پرونده شکایتی از گذشته درباره خارجی‌ها نداشته باشد. این در حالی است که استقلالی ها با شکایت هایی از مربیان و بازیکنان خارجی گذشته شان مواجه اند که نمونه بارز آن آندره استراماچونی است. در این شرایط باشگاه استقلال اعتقاد دارد با توجه به اینکه پرونده های شکایت خارجی ها در فیفا هنوز به صدور حکم نهایی منجر نشده مشکلی برای جذب خارجی نخواهند داشت.


این ادعای استقلالی ها در شرایطی مطرح شده که خیلی ها بر این باور هستند که استراماچونی در‌اینده ای نزدیک باشگاه آبی پوش پایتخت را به پرداخت غرامتی سنگین محکوم می‌کند اما مسئولان استقلال قصد دارند حالا که مجوز ورود خارجی ها صادر شده، از این شرایط بهره ببرند و با بیان این موضوع که هیچ پرونده منجر به صدور حکم شده ای در فیفا ندارند می‌خواهند نفرات مورد نظر خارجی شان جذب کنند.


موضوع اصلی اما فراتر از این است؛ بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال بازیکنان خارجی ای که به ایران می‌آیند باید از برخی شرایط و ضوابط پیروی کنند که کار را برای هر باشگاهی سخت می‌کند. با توجه به شرایطی که فدراسیون فوتبال گذاشته، جذب بازیکن و مربی خارجی هزینه زیادی می‌طلبد. بی تردید استقلالی ها نیز دو بازیکن خارجی ای را مد نظر دارند که از برخی شرایط اعلام شده پیروی نمی‌کنند و البته هزینه خریدشان به استقلال می‌خورد.


اگر استقلال یا هر باشگاهی بخواهد شرایط جذب خارجی های مد نظر فدراسیون را در نظر بگیرد، قطعا کار سختی خواهد داشت و باید هزینه به مراتب بالاتری را پرداخت کند.


از طرفی استقلالی ها امیدوارند با رایزنی هایی که با فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ انجام می‌دهند شرایط را برای جذب خارجی تسهیل کنند که این مساله زمان بر است. از طرفی فرهاد مجیدی نام دو خارجی را به باشگاه اعلام کرده تا برای جذبشان اقدام کنند که ممکن است این دو بازیکن شرایط مورد نظر فدراسیون را نداشته باشند.


حال باید دید در آینده چه اتفاقاتی در این خصوص رخ می‌دهد و در نهایت استقلالی ها موفق خواهند شد ضعف های خود را با نفرات خارجی پوشش بدهند یا خیر.

تگ ها


نقل و انتقالات ۱۴۰۰ استقلال تهران