ادعاهایی که 180 درجه با واقعیت فرق دارد

در جریان فصل رو به پایان لیگ قهرمانان آسیا بود که متوجه شدیم بازی نکردن با تیم های عربستانی در خانه خودمان چقدر به ضرر ما تمام می شود وقتی پرسپولیس با این قانون عجیب تا روزهای پایانی حضورش در آسیا در 6 تقابل با تیم های عربستانی 3 میزبانی را از دست داد و در زمین بی طرف با این تیم روبه رو شد ......

در جریان فصل رو به پایان لیگ قهرمانان آسیا بود که متوجه شدیم بازی نکردن با تیم های عربستانی در خانه خودمان چقدر به ضرر ما تمام می شود وقتی پرسپولیس با این قانون عجیب تا روزهای پایانی حضورش در آسیا در 6 تقابل با تیم های عربستانی 3 میزبانی را از دست داد و در زمین بی طرف با این تیم روبه رو شد.

این داستان از زمان حمله به سفارت عربستان در ایران شروع شد و چند فصلی هست که در پی رابطه خراب دو کشور، میزبانی از یکدیگر هم منتفی شده است با این حال اخیراً مدیران فدراسیون فوتبال مدعی شدند در پی شکایت ایران به دادگاه بین المللی CAS این دادگاه در ماجرای مورد نظر حق را به ایران داده و نه تنها از دوره بعد در خانه خودمان از عربستان میزبانی می کنیم بلکه بابت سال های اخیر نیز از آنها غرامت خواهیم گرفت. در حالی که با حذف پرسپولیس از آسیا، تب و تاب این قضیه خوابیده بود اخیراً این شایعه به گوش رسیده که جدا از عربستان حالا اماراتی ها هم از AFC خواسته اند در فصل آینده با نمایندگان ایران و قطر در زمین بی طرف بازی کنند. گویا این دو کشور حتی عمان و اردن را به عنوان زمین بی طرف در صورت رویارویی نمایندگان خود با تیم های باشگاهی ایران و قطر معرفی کرده اند. اتفاقی که در صورت وقوع آن 180 درجه با ادعاهای مطرح شده از سوی مقامات فدراسیون ایران منافات دارد. به نظر می رسد با مطرح شدن این ادعا چه خوب که این پرونده بار دیگر از سوی ایرانی ها پیگیری شود تا حق تضییع شده ایران در لیگ قهرمانان آسیا در فصل پیش رو ادامه پیدا نکند و بتوانیم با تمام پتانسیل های میزبانی خود در آسیا به میدان برویم.

سیدحامد اردهالی

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال