ادعاهای جنجالی رضا یزدانی و پاسخ علیرضا دبیر

با وجود گذشت بیش از یک هفته از پایان لیگ کشتی، همچنان بحث جنجال هایی که استقلال در فینال این مسابقات رقم زد، داغ است....

به گزارش "ورزش سه"، هفته گذشته بود که علیرضا دبیر یک روز بعد از فینال لیگ برتر کشتی آزاد درباره اتفاقاتی که پیرامون تیم استقلال رخ داده بود، افشاگری کرد. رییس فدراسیون کشتی از تخلفات این باشگاه در طول مسابقات لیگ خبر داده بود و حتی تهدید کرده بود که کار را به دادگاه می کشاند.


از سوی استقلالی ها که در فینال لیگ برتر کشتی آزاد در اعتراض به تصمیمات فدراسیون کشتی قصد داشتند تعدادی از کشتی گیران خود را روی تشک نفرستند، نظر دیگری داشتند و به همین خاطر امروز رضا یزدانی سرمربی این تیم در برنامه ورزش و مردم حاضر شد و ادعاهایی را برخلاف صحبت های اخیر دبیر مطرح کرد.


یزدانی در بخشی از صحبت های خود گفت: « پس از اعتراض ما به شرایط امیر محمد یزدانی به ما اعلام کردند که تست کرونای وی مثبت شده است! وقتی وی به خانه برگشت از وی تست گرفته شد و پزشکان اعلام کردند که تست وی منفی است، اما فدراسیون به ما گفته بود که تست کرونای او مثبت شده است. مدارک پزشکی وی موجود است و می‌توانیم ارائه کنیم. در مجموع ما ۳ کشتی‌گیر اصلی خود را در اختیار نداشتیم و در واقع با تیم سوم خود وارد مسابقه فینال شدیم. حریف ما در فینال یعنی تیم ایران مال ملی‌پوشان بیشتری داشت، ما هم دو ملی‌پوش داشتیم که آنها را هم در اختیار نداشتیم. احساس می‌کنم فدراسیون دوست نداشت استقلال قهرمان شود. دبیر پیشکسوت است و هر صحبتی کند برای ما قابل احترام است، اما مفهوم رایگان برای قرارداد یک سالن به تیم ما را نمی‌دانم. ما به حساب فدراسیون پول واریز کردیم و معنی رایگان را متوجه نمی‌شوم.»


سرمربی تیم کشتی آزاد استقلال در بخش دیگری فدراسیون را به جانبداری از تیم قهرمان متهم کرد و افزود: «فکر می‌کنم ایران مال وابسته به فدراسیون است. افرادی که در کادر فنی این تیم هستند از اعضای فدراسیون هستند. احساس می‌کنم ایران مال از سوی فدراسیون حمایت شده است. چند بار هم در طول برگزاری لیگ، اساسنامه را بخاطر این تیم تغییر دادند و تعداد ملی‌پوشان هر تیم افزایش پیدا کرد. تیم ما هم می‌توانست شرایط بهتری داشته باشد، چون برای هر مهره‌ای که گرفته بودیم برنامه داشتیم. حداقل پیش‌بینی ما نتیجه ۵ بر ۵ در فینال بود، اما در فدراسیون ارنج را تغییر دادند و بر سر مربیان استقلال فریاد زدند که زیبنده ورزش پهلوانی کشتی نیست. توهین‌هایی به مربیان پیشکسوت ما شد که اصلاً زیبا نبود. آنها به ۲ سال محرومیت تهدید شدند و با این شرایط ما در فینال یک مسابقه نابرابر داشتیم.»


دقایقی بعد علیرضا دبیر، رییس فدراسیون کشتی روی خط تلفنی این برنامه آمد و گفت: «گفته شد به مربیان بی‌ احترامی شده است. مربیان استقلال عزیزان و اساتید ما هستند و اسماعیل‌پور ما را بزرگ کرده است. با این حال گفتم اگر در تشک کشتی حاضر نشوید، دو سال شما را محروم می‌کنم و اگر آنها نمی‌آمدند، این اتفاق رخ می‌داد. درباره قراردادی هم به مبلغ ۱۶ میلیون تومان صحبت و آن را در فضای مجازی منتشر کردند. این مبلغ هنوز به حساب فدراسیون کشتی واریز نشده است. تیم استقلال سه وعده در دورهای رفت و برگشت در این سالن حضور داشت. نصیری(اسپانسر استقلال) در این مسابقات دو شخصیت داشت؛ یکی به‌خاطر حضور در استقلال و یکی هم به‌عنوان کسی که در دور رفت، ۵۰ درصد از تبلیغات را با فدراسیون قرارداد داشت. هنوز ۱۰۰ میلیون تومان از حساب‌ها مانده است.»


وی در بخش دیگری درباره ماجرای تست مثبت امیرمحمد یزدانی هم افزود: «امیرمحمد یزدانی را خواستیم به جام جهانی بفرستیم که او برای استقلال کشتی نگرفت. غیاثی به جای او برای استقلال کشتی گرفت و پیروز شد. یزدانی دو روز پیش به اردوی تیم ملی آمد و تست او هنوز مثبت است.»

تگ ها


رضا یزدانی کشتی آزاد