ادعای برانکو درست است؟/ سپاهان باید هفت نفره می‌شد؟

همانطور که پیش بینی می‌شد جنجال‌ها و حواشی زیادی در بازی سپاهان و پرسپولیس وجود داشت....

به گزارش مدال،شب گذشته دیدار حساس و سرنوشت‌ساز سپاهان - پرسپولیس در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی فوتبال کشور برگزار شد و همانطور که پیش بینی می‌شد جنجال‌ها و حواشی زیادی در آن وجود داشت و حتی در دقایق زیادی از بازی روی بعد فنی بازی هم سایه انداخته بود.

یک صحنه مشکوک به پنالتی در محوطه جریمه سپاهان، یک پنالتی اعلام شده به سود سپاهان، اخراج دو بازیکن این تیم و در نهایت اعتراض شدید کادرفنی هر دو تیم به قضاوت زاهدی‌فرد از جمله موارد بحث برانگیز داوری این مسابقه بود.

با وجود اینکه سپاهانی‌ها به اخراج دو بازیکن‌شان در جریان وقت‌های اضافه بازی معرتض بودند ولی برانکو، سرمربی پرسپولیس معتقد بود نه تنها هر دو اخراج از سوی داور مسابقه درست بود که حتی باید دو بازیکن دیگر این تیم یعنی سیاوش یزدانی و مهدی کیانی هم کارت زرد دوم را از داور دریافت می‌کردند و سپاهان با هفت نفر بازی را پایان می‌داد.

بررسی این ادعای برانکو کار راحتی نیست چرا که او به موقعیت‌هایی که هر کدام از این دو بازیکن باید کارت زرد دیگر را دریافت می‌کردند اشاره نکرده است. یزدانی مدافع میانی است و کیانی هم هافبک دفاعی و هر دو پست‌هایی درگیر شونده دارند و در طول بازی برخوردهای زیادی داشته‌اند ولی مورد شاخصی که بخواهد منجر به کارت زرد دوم شود در مورد یزدانی وجود ندارد. این بازیکن در چند موقعیت به درگیری لفظی با بازیکنان پرسپولیس پرداخت که داور تصمیم گرفت آن را مدیریت کند و البته این درگیری‌های لفظی از سوی بازیکنان دو تیم بوده است.

در مورد کیانی یک صحنه بحث برانگیز وجود داشت که مربوط به برخورد مشکوک توپ با دست او و خطای پنالتی برای پرسپولیس بود که بررسی تصاویر مربوط به آن صحنه نشان از برخورد توپ با کتف کیانی و درست بودن تصمیم داور مسابقه داشت.

تگ ها


نیمه نهایی جام حذفی پرسپولیس سپاهان حذفی برانکو ایوانکوویچ پرسپولیس جام حذفی فوتبال