ادعای جدید وزارت ورزش درباره بیانیه کیمیا علیزاده؛ کار خودش نبود!

سرپرست معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: اگر شرایط به آن بدی است که علیزاده نوشته پس چگونه زندگی‌اش در ایران تغییر کرد؟...

به گزارش مدال ، مهدی علی‌نژاد سرپرست معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به سوالی مبنی بر کوچ ورزشکارانی همچون کیمیا علیزاده از ایران و کناره‌گیری سارا خادم‌الشریعه از حضور در تیم ملی شطرنج، گفت: موضوع خادم‌الشریعه ربطی به مهاجرت ندارد، اما علیزاده بعد از ترک ایران یک بیانیه سیاسی داده که فکر می‌کنیم نوشتن آن کار خودش نیست و افرادی برایش نوشته‌اند. باعث تأسف است چون علیزاده مدیون نظام و مردم بوده و در همین شرایط رشد کرده است. حمایت‌های بی‌نظیری از وی شده که به مدال المپیک رسید و پس از آن هم که با مصدومیت‌های متعدد و بیماری‌هایی هم روبرو شد.

وی در ادامه با بیان اینکه علیزاده با آن بیانیه تمام موضوعات را زیر سوال برد، گفت: سوال من این است که اگر شرایط به آن بدی است که علیزاده نوشته پس چگونه زندگی‌اش در ایران تغییر کرد و به این موفقیت‌ها رسید؟ حمایت‌های مالی بسیار خوبی از وی شد. اگر او می‌خواست مهاجرت کند مشکلی نبود، اما صداقت را نباید زیر پا می‌گذاشت.

سرپرست معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان افزود: علیزاده احتمالاً برای زود محقق شدن اهدافش یک سری صحبت‌ها را مطرح کرده است. همه ابتدا باید پهلوانی یاد بگیریم و سپس به قهرمانی برسیم. به ورزشکاری لقب قهرمان ملی می‌دهند که متعلق به مردم باشد وگرنه اسامی دیگری باید به آنها داد که نمی‌توانم بیان کنم.

این مقام مسوول در وزارت ورزش و جوانان در حوزه ورزش قهرمانی و حرفه ای گفت: ساختن زندگی جدید ایرادی ندارد، اما نباید در این مسیر به دروغ متوسل می‌شد، چون انصافاً همه ارگان‌ها برای وی سنگ تمام گذاشته بودند.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت کیمیا علیزاده تایید شد

تگ ها


پناهندگی کیمیا علیزاده مهاجرت کیمیا علیزاده کیمیا علیزاده مهدی علی نژاد تکواندو