ادعای دیلی میل ; المپیک لندن کثیف‌ترین المپیک تاریخ

وبسایت رسمی برنامه نود -تورنمنتی که قول داده بودند پاک ترین المپیک تاریخ باشد در حال حاضر و باتوجه به شواهد و مدارک موجود احتمالا آلوده ترین المپیک تاریخ است ......

وبسایت رسمی برنامه نود - تورنمنتی که قول داده بودند پاک ترین المپیک تاریخ باشد در حال حاضر و باتوجه به شواهد و مدارک موجود احتمالا آلوده ترین المپیک تاریخ است. بزرگترین بحران در رقابت های دو و میدانی اتفاق افتاده جایی که مدارک و مستندات نشان می دهند که از بین فینالیست های هر ۷ رشته حداقل یک نفر مشکوک به استفاده از مواد نیروزا است.
به گزارش مدال به نقل از  سایت نود، روزنامه دیلی میل گزارش داد در سایه پرونده دوپینگ گسترده در روسیه گزارشگران این روزنامه موارد باقی مانده از المپیک لندن را یک بار دیگر آزمایش کرده اند که نتایج آن بسیار شوکه کننده است:
از بین ۶۵۶ فینالیست مواد مختلف دو و میدانی در المپیک لندن، ۸۷ نفر (۱۳ درصد) پیش از آن در حداقل یک پرونده دوپینگ جضور جدی داشته اند؛ تقریبا از هر ۷ نفر، یک نفر.
بین فینالیست های مواد مختلف رقابت های دو و میدانی المپیک لندن، ۱۳۸ نفر (۲۱ درصد) برای مدت ها با دوپینگ ارتباط داشته اند. این افراد یا از سرمربی یا از ایجنت یا از پزشک دخیل در پرونده های دوپینگ استفاده کرده اند. این گروه از افراد شامل کسانی که در دوران حرفه ای خود حداقل یک بار دوپینگ کرده اند یا حداقل یک بار از انجام آزمایش دوپینگ فرار کرده اند هم می شود؛ البته این افراد هرگز محروم نشده اند و دوپینگ آن ها توسط گروه هکر "فنسی بیرز" که سال گذشته پرونده های مخفی وادا را منتشر کرد، تایید شده است. به بیان دیگر ۳۴ درصد حاضران در رقابت های دو و میدانی المپیک لندن یا پیش از آن دوپینگ کرده بودند یا در تیم خود کسی را داشتند که در پرونده های دوپینگ حضور داشته است. تعجب برانگیز نیست که بدانیم روسیه بدترین وضعیت را در این رقابت ها داشته است. از بین ۵۳ ورزشکار روس حاضر در فینال مواد مختلف رقابت های دو و میدانی، ۲۹ نفر با دوپینگ ارتباط داشته اند؛ ۳ نفر از مدال آوران این کشور تا امروز مجبور شده اند مدال های خود را به دلیل مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش دوپینگ شان پس بدهند. البته این بحران به هیچ وجه مختص روسیه نیست و یک بحران بین المللی است. ۴ ورزشکار ترکیه ای حاضر در فینال مواد مختلف، با دوپینگ در ارتباط بوده اند. سهم جامائیکا ۲۱ نفر است. وضعیت برای بلاروس بسیار بدتر است؛ نیمی از ۱۴ ورزشکار این کشور که به فینال مواد مختلف آن رقابت ها رسیدند با دوپینگ در ارتباط بوده اند.
آلوده ترین رقابت المپیک لندن (و آلوده ترین رقابت تاریخ دو و میدانی المپیک)، رقابت ۱۵۰۰ متر زنان است. ۵ نفر از ۹ نفر برتر آن رقابت پیش از رقابت های المپیک لندن به دلیل انجام دوپینگ محرومیت داشته اند. دو نفر از آن ها در نهایت مدال های طلا و نقره این رقابت را کسب کردند و بعد ها مجبور شدند به دلیل دوپینگ در این رقابت ها مدال هایشان را پس بدهند؛ هر دوی این ورزشکارها ترکیه ای هستند.

پیش از این رشته های وزنه برداری بوکس هم پرونده های مفصل دوپینگ ورزشکاران حاضر در این رقابت ها را بررسی کرده اند.

 

تگ ها


اخبار روز المپیک