!ادعای روز:‌ پرسپولیس از پانیو بزرگ‌تر است

محمدحسین عباسی به گزارش م ......

محمدحسین عباسی

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- پانیونیوس یونان، جدی ترین مشتری تابستانی مهدی طارمی به شمار می رود و به نظر می رسد این تنها باشگاهی است که حاضر خواهد شد مبلغی نزدیک به درخواست پرسپولیس را برای رضایتنامه مهاجم تیم ملی ایران پرداخت کند. پانیونیوس در حال حاضر دو بازیکن ایرانی در ترکیب دارد. مسعود شجاعی یکی از بهترین بازیکنان این تیم در فصل گذشته بوده و احسان حاج صفی به تازگی در اردوی باشگاه حاضر شده است. درخشش کریم انصاري فرد و مسعود شجاعی، باشگاه را به بازیکنان ایرانی علاقه مند کرده و نمایش های یک سال گذشته طارمی، انگیزه خوبی به مدیران پانیو داده تا به دنبال جذب این بازیکن باشند.

هم تیم یونانی و هم ستاره بوشهری، به دنبال رقم خوردن این انتقال هستند اما به صورت همزمان، موضع گیری علیه پیوستن طارمی به این باشگاه هر روز جدی تر دنبال می شود.  در تازه ترین ادعا علیه این جابجایی، فرشاد پیوس مدعی شده که پانیونیوس ”چند لول” پایین تر از پرسپولیس است. ادعای جالب توجهی که معلوم نیست بر پایه چه منطقی استوار شده. باید از فرشاد پیوس پرسید که از نگاه او، کدام ویژگی پرسپولیس را چند سطح بزرگ تر از پانیونیوس جلوه می دهد؟ تعداد هواداران؟ دستاوردهای بین المللی؟ قدمت تاریخی؟ معرفی ستاره؟

بدون تردید پرسپولیس یکی از بزرگ ترین باشگاه های فوتبال در قاره آسیاست اما نفی همه تیم های خارجی برای اعتباردادن به این باشگاه در جهت سرزنش میل بازیکنان به جدایی، چیزی به داشته های باشگاه تهرانی اضافه نمی کند. بازی در ترکیب قرمزها، آرزوی مشترک بسیاری از بازیکنان فوتبال ایران است اما این موضوع نمی تواند به معنای رجحان پرسپولیس بر باشگاه های اروپایی باشد. پیوس شناخت چندانی از باشگاه یونانی ندارد و احتمالا از کشور یونان نیز به جز دو کلمه ریاضت و اقتصاد، چیز دیگری نشنیده است. پانیونیوس یکی از تاریخی ترین باشگاه های فوتبال در اروپا محسوب می شود. باشگاهی با 126 سال سابقه که چندین سال قبل از رئال مادرید وبارسلونا وجود داشته است.

پانیو در تمام تاریخ طولانی اش فقط دو فصل در سطح اول یونان نبوده و در همه دوره های دیگر، همیشه در بالاترین سطح فوتبال در این کشور به میدان رفته است. آن ها ستاره هایی مثل آناستاپولوس، توماس ماوروس و جیانیس مانیاتیس را به فوتبال معرفی کرده اند و سابقه امضای قرارداد با چهره هایی مثل آلوارو رکوبا و فابین استویانوف را نیز دارند. البته که پانیونیوس در حد و اندازه های بزرگ ترین باشگاه های اروپایی نیست اما سابقه حضور در لیگ اروپا را دارد و می تواند دروازه ورود بازیکنان ایرانی به باشگاه های بزرک تری شود. امروز مهدی طارمی را از پیوستن به باشگاهی می ترسانند که کریم انصاری فرد را احیا کرد و او را به پیراهن المپیاکوس رساند.  ممکن است بهانه هایی برای ترغیب طارمی به ماندن در پرسپولیس باشند اما زیر سوال بردن هویت تیم های اروپایی روی جلد روزنامه ها، مهاجم شماره 9 تیم برانکو را از تصمیم اش منصرف نخواهد کرد.

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس فوتبال