ادعای عجیب اماراتی‌ها در رابطه با سپاهان؛ العین شکایت می‌کند؟

باشگاه العین قصد دارد که از سپاهان بابت استفاده از سعید آقایی که به زعم آن ها دو کارته بوده، شکایت کند....

به گزارش مدال، تیم سپاهان در حالی العین را شکست داد که سعید آقایی مدافع چپ این تیم درخشش قابل توجهی داشت و دو پاس گل نیز داد. اما حالا دو روز پس از برد چهار گله سپاهانی‌ها، نواف الاسیوی، خبرنگار مشهور عربستانی خبری عجیب را منتشر کرده است.

او ادعا کرده که باشگاه العین از سپاهان به دلیل استفاده غیرقانونی از یک بازیکن شکایت خواهد کرد. به عقیده العین، سعید آقایی دو کارت زرد در بازی تراکتور - النصر و بازی با پاختاکور دریافت کرد و به همین خاطر باید در این دیدار مقابل العین محروم می‌بود.

آقایی در لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۷ یک کارت زرد در بازی مرحله گروهی در دقیقه ۶۵ با پاختاکور گرفت و در بازی برگشت تراکتور مقابل النصر امارات که با حذف تبریزی ها همراه بود نیز با اخطار جریمه شد تا این اتفاق شائبه برانگیز شود.

این در حالی است که باشگاه سپاهان خیلی زود پاسخ العین و خبرنگار عربستانی را داد. مسئول روابط بین الملل‌ سپاهان با تکذیب این محرومیت عنوان کرد که تک کارت زرد در بازی مرحله گروهی منتقل نمی‌شود.

در بخش ۵۷ این آیین نامه که درباره اخطارها بحث شده است آمده است که در پایان مرحله اولیه، مرحله پلی آف، مرحله گروهی و پس از نیمه نهایی، تک کارتهای زرد بازیکنان بخشیده شده و تنها کسانی که دو کارت زرد یا کارت قرمز دریافت کرده اند و یا جریمه انضباطی شده اند نمیتوانند به اندازه جریمه خود در مراحل بعدی تیم خود را همراهی کنند.

بنابراین سعید آقایی مشکلی در این باره ندارد و در واقع حتی اگر تراکتور آن فصل النصر را شکست می‌داد نیز او می‌توانست در یک چهارم نهایی برای تیمش تراکتور بازی کند.

باتوجه به این که ادعای العین و نواف الآسیوی با تکذیب مستند همراه شده، بعید است که AFC نیز واکنشی در این باره داشته باشد اما دور از انتظار و حتی غیرقانونی است که در صورت واکنش نیز، رای منفی نسبت به سپاهان صادر کند.

بیشتر بخوانید:
مصدومان استقلال آماده می‌شوند
اولتیماتوم به فدراسیون فوتبال به خاطر یک بازیکن جنجالی+ عکس
اعلام برنامه سفر پرسپولیس به دبی و شارجه 

تگ ها


امارات سعید آقایی فولادمبارکه سپاهان سپاهان العین لیگ قهرمانان فوتبال ایران سعید آقایی سپاهان العین العین-سپاهان AFC Champions League فوتبال