ادعای عجیب در فرانسه: نژادپرستی وجود ندارد!

رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه در پاسخ به ادعاهای نیمار، در ادعایی عجیب گفت در فوتبال نژادپرستی وجود ندارد....

به گزارش "ورزش سه"، نوئل لوگرت رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه در واکنش به ادعاهای نیمار مبنی بر اینکه در جریان دیدار PSG مقابل مارسی، آلوارو گونزالس بازیکن حریف به او توهین نژادی کرده، ادعایی عجیب مطرح کرد و گفت در فوتبال نژادپرستی وجود ندارد.

در جریان دیدار روز یکشنبه دو تیم نیمار به دلیل ضربه زدن به سر گونزالس با دست از زمین اخراج شد ولی بعد از بازی با خشم بسیار مدعی شد بازیکن مارسی به او توهین نژادی کرده. نیمار البته بعداً از اقدام خود عذرخواهی کرده و گفت مرتکب رفتاری احمقانه شده.

اما آنچه این ماجرا را دوباره در معرض توجه قرار داد صحبتهای نوئل لوگرت رئیس فدراسیون فرانسه درباره آن بود. لوگرت در واکنش به ماجرای نیمار و بازیکن مارسی گفت موضوع نژادپرستی در فوتبال بیشتر از آنچه در واقعیت هست بزرگنمایی شده. او همچنین به عنوان مثالی برای تایید حرف خود به تشویق بازیکنان سیاهپوست از سوی تماشاچی‌ها بعد از گلزنی‌هایشان اشاره کرد!

رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه گفت: وقتی یک بازیکن سیاهپوست گل می‌زند کل استادیوم به هوا می پرد و شادی می‌کند. این پدیده نژادپرستی به طور کل در ورزش و به طور خاص در فوتبال وجود ندارد یا به ندرت پیدا می‌شود".

نوئل لوگرت در ادامه گفت: " بازی PSG و مارسی بازی‌ای است که کل فرانسه نگاهش می‌کند. این بازی پایان بدی داشت و رفتار بازیکنان قابل دفاع نبود. ما این را تقبیح می کنیم. آنها بر اعصاب شان مسلط نبودند و عملکردشان در سطح انتظارها نبود".

تگ ها


نیمار پاری سن ژرمن