ادعای عجیب کالدرون در صفحه شخصی اش +عکس

گابریل کالدرون با انتشار پستی در صفحه شخصی خود پاسخ انتقادات درباره تغییرات پیاپی در ترکیب تیمش را داد و مدعی شد تیمش شبیه بایرن دوران گواردیولاست...

به گزارش مدال، گابریل کالدرون در صفحه شخصی خود به این انتقادات پاسخ داده و دلیل این همه تغییر را در تیمش توضیح داده است. نکته جالب توجه مقایسه شیوه خود با سرمربیان مطرح فوتبال اروپا و همچنین تیم‌هایی مثل بایرن مونیخ و رئال مادرید است.
سرمربی آرژانتینی پرسپولیس در صفحه شخصی خود این طور نوشته است:"چرا در کشوری در این سطح بالای فوتبال به آمارها توجه نمی‌شود؟ آیا می‌دانستید: بایرن مونیخ در زمان مربیگری پپ گوآردیولا در 100 بازی هرگز از یک ترکیب ثابت استفاده نکرد و سه قهرمانی به دست آورد؟ در این فصل و در 15 بازی ابتدایی لیگ اسپانیا، تیم های رئال مادرید و بارسلون فقط یک مرتبه با ترکیب تکراری بازی کردند؟ در فصل جاری انگلستان، تیم منچسترسیتی در 14 بازی از سه سیستم مختلف استفاده کرده است؟"
گابریل کالدرون با اشاره به سه مورد شکل گرفته در لیگ‌های انگلستان، آلمان و اسپانیا به دنبال این بوده تا اثبات کند عملکرد و ذهنیت‌اش درباره تغییرات پیاپی در ترکیب پرسپولیس طی 13 دیدار رسمی این فصل بی دلیل نبوده و نباید از این موضوع به انتقادی علیه او سود برد.
کالدرون در حالی این مقایسه را انجام داده که دلیل تغییرات زیاد در آن مقطع توسط گوآردیولا به خاطر درگیری آنها در بوندسلیگا، لیگ قهرمانان اروپا، جام حذفی، مصدومیت بازیکنان و البته حضور در تورنمنت‌های ملی بوده است.موضوعی که حتی خود پپ نیز در آن مقطع بع آن اشاره کرده است.این در حالی است که پرسپولیس هنوز رقابت آسیایی خود را شروع نکرده و تنها دو بازی در جام حذفی داشته و تیم ملی نیز با از دست دادن فیفادی‌های چند وقت اخیر تنها در چهار بازی ملی به میدان رفته است.

از تمام این ها که بگذریم کالدرون اگر به رغم تغییرات فراوان تیمش در نتیجه گیری موفق عمل می کرد کمتر کسی به این موضوع انتقادی را وارد می آورد اما وقتی می بینیم یکی از دلایل عدم نتیجه گیری پرسپولیس همین بلاتکلیفی بازیکنان در زمین است پس طبیعی است که این تغییرات توسط هر کارشناس و هواداری به چشم آمده و مورد انتقاد قرار می گیرد.
به هر روی ذکر این نکته هم بد نیست که پاسخگویی به انتقادات فنی از طریق صفحه اینستاگرام نکته جالب توجه و منحصر بفردی است که کالدورن آن را در پیش گرفته است. مساله ای که اگرچه هواداران فوتبال را با ذهنیت این مربی درباره فوتبال بیشتر آشنا می کند اما بعید است در ادامه راه چاره ساز باشد.چرا که در فوتبال توضیحات هیچ اهمیتی ندارند.آن چه در فوتبال مهم است فقط و فقط نتیجه گرفتن است.تمام!

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران کالدرون اینستاگرام اخبار کالدرون پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال