ادعای گل‌گهر؛ فسخ قرارداد رنجبری غیرقانونی است

باشگاه گل‌گهر سیرجان مدعی شد فسخ قرارداد پیمان رنجبری با این باشگاه وجاهت قانونی ندارد....

به گزارش خبرنگار مدال، یکی از اخبار عجیب امروز فوتبال ایران، اعلام خبر فسخ قرارداد پیمان رنجبری با باشگاه گل‌گهر بود. آقای گل فصل گذشته لیگ یک در حالی از با فسخ یک طرفه قرارداد از گل‌گهر جدا شده که این باشگاه سیرجانی از معدود باشگاه‌های فوتبال ایران است که مشکل مالی خاصی ندارد.
در این باره شاه منصوری مدیر حقوقی باشگاه گل گهر سیرجان گفت: رنجبری بدون رعایت تشریفات حقوقی و قانونی اقدام به فسخ قرارداد کرده و باشگاه گل گهر امروز شکوائیه اش را در سازمان لیگ ثبت کرد.
وی در ادامه افزود: رنجبری با مستمسک قرار دادن تاییده فنی از وینکو بگوویچ در ابتدای فصل، بدون رعایت تشریفات قانونی اقدام به فسخ قرارداد کرده که این اقدام وی دارای اشکال حقوقی و قانونی است.
شاه منصوری با تاکید بر اینکه بر اساس ماده ۱۳ نقل و انتقالات فدراسیون فوتبال و ماده ۱۴ فیفا این بازیکن باید ابتدا از طریق نامه رسمی به باشگاه گل گهر مبلغ قراردادش را مطالبه می‌کرد و در صورتی‌که باشگاه گل گهر در زمان قانونی این مبلغ را پرداخت نمی‌کرد می‌توانست اقدام به فسخ یک‌طرفه قرارداد خود کند، افزود: زمان قانونی باشگاه گل گهر را برای پرداخت بر اساس آیین نامه نقل و انتقالات فدراسیون فوتبال ۱۰ روز و بر اساس ماده ۱۴ فیفا ۱۵ روز است در حالیکه رنجبری نامه‌ای به باشگاه گل گهر ارسال نکرده و طبیعتا مهلتی نیز به باشگاه داده نشده پس بنابر این این فسخ قرارداد غیرقانونی است. 
مدیر حقوقی باشگاه گل گهر تصریح کرد: رنجبری ۶۰ درصد از قرارداد خود را تا نیم فصل دریافت کرده و عدم دریافت پاداش فصل قبل برای فسخ قرارداد فصل جدید مورد تایید ارکان قضایی فدراسیون فوتبال نیست.
وی اضافه کرد: باشگاه گل گهر در موارد مالی دچار مشکل نیست و به راحتی بازیکنش را از دست نمی‌دهد و اگر این بازیکن به گل گهر باز نگردد با شکوائیه باشگاه، هم برای بازیکن ایجاد محرومیت خواهد کرد و هم باشگاهی که وی را تحریک به نقض قرارداد کرده به محرومیت از پنجره نقل و انتقالات و پرداخت غرامت محکوم می‌‌کند.
شاه منصوری در پایان گفت: توصیه بنده به این بازیکن این است که به گل گهر بازگردد و اگر باشگاهی متقاضی جذب وی است از طریق مذاکره با باشگاه گل گهر اقدام کند و در صورت اصرار بر این تصمیم اشتباه، باشگاه گل گهر با جدیت موضوع را پیگیری و محرومیت برای بازیکن و باشگاه مربوطه قطعی است.

گفتنی است این اتفاق در حالی رخ داده که برخی منابع خبری از توافق پیمان رنجبری با ذوب‌آهن خبر داده‌اند و باید دید این باشگاه در این باره چه مواضعی خواهد داشت.

اخبار مرتبط:
آقای گل لیگ یک از گل‌گهر جدا شد

تگ ها


اخبار گل گهر گل گهر فسخ یک طرفه پیمان رنجبری فوتبال ایران فوتبال