ادن هازارد ممکن است دیگر هرگز فوتبال بازی نکند

مصدومیت های متعدد هازارد را برای دوره های طولانی از ترکیب رئال دور کرد و اکنون یکی از پزشکان لالیگا معتقد است که سومین جراحی روی مچ پای هازارد می تواند به فوتبال حرفه ای او خاتمه دهد....

به گزارش "ورزش سه"، دوران ادن هازارد در رئال مادرید بدون شک یک فاجعه تمام عیار بوده است. وقتی لوس بلانکوس ستاره بلژیکی را پس از یکی از فوق العاده ترین فصل هایش در چلسی به خدمت گرفت، قصد داشت که جای خالی کریستیانو رونالدو را با بهترین گزینه ممکن پر کند.

اما دروغ گفته ایم اگر بگوییم هازارد حتی توانسته کوچکترین جرقه ای از آنچه زمانی او را تبدیل به یکی از بزرگترین ستاره های لیگ برتر کرده بود را، در لالیگا از خود نشان دهد.

در دفاع از هازارد باید گفت این که نتوانست شروع خوبی در برنابئو داشته باشد از اختیار او خارج بود چرا که مصدومیت های پیاپی حضور او در لالیگا را به تنها ۲۵ مسابقه، محدود کرد. همان بازیکنی که در آخرین فصل حضورش در استمفورد بریج توانست ۲۱ گل برای آبی ها بزند، از زمان پیوستن به رئال مادرید تنها ۴ بار موفق به گلزنی شده است.

به همین دلیل زمانی که اعلام شد او دچار یازدهمین مصدومیت خود در دوران حضورش در تیم سفیدپوش پایتخت شده، فوتبالدوستان به این فکر افتادند که آیا او هرگز در فوتبال اسپانیا و در رئال موفق خواهد شد؟ هازارد از زمان ترک انگلیس ۳۵۲ روز و ۵۴ بازی را به دلیل آسیب دیدگی های مختلف از مچ پا تا همسترینگ از دست داده است.

و حالا ستاره رئال مادرید برای سومین بار به فکر جراحی روی مچ پای خود افتاده است که باعث خواهد شد بازی در یورو ۲۰۲۰ از دست بدهد تا شاید بتواند مشکلات کابوس‌وار آسیب دیدگی خود را حل کند.

با این حال، هر چند روی کاغذ به نظر می رسد که این یک تصمیم عاقلانه باشد، اما یکی از پزشکان حاذق شاغل در لالیگا اعتقاد دارد هازارد نباید یک بار دیگر زیر تیغ جراحی برود. دکتر خوزه گونزالز که در تیم اتلتیکو مادرید مشغول به فعالیت سات ادعا می کند که جراحی سوم روی مچ پای هازارد می تواند برای همیشه به فوتبال او خاتمه دهد.

گونزالز در مصاحبه با رسانه های اسپانیایی گفت: "هازارد باید حداقل ۱۰ جلسه با تیم تمرین کند. طبق تجربه من، بازگشت او به بازی در سطح خود با رئال مادرید در این فصل دشوار خواهد بود. اگر بازیکنی پس از یک مصدومیت طولانی بدون اینکه سخت تمرین کند، به بازی برگردد، طبیعی ترین چیز این است که دوباره مصدوم شود.

او اضطراب دارد، می خواهد تا نشان دهد که ارزشمند است، می خواهد که ۱۰۰ درصد توانش را بگذارد و هنوز برای این کار آماده نیست.

جراحی سوم روی مچ ادن هازارد ریسک بسیار بزرگی است. ممکن است این بازیکن هرگز نتواند دوباره فوتبال بازی کند."

رئال مادرید نیز با جراحی دوباره هازارد کاملاً مخالف است. پزشکان رئال مادرید به ادن هازارد توصیه کرده اند که دیگر تن به عمل جراحی ندهد و درمان محافظه کارانه خود را ادامه دهد تا برای مسابقات پایان فصل به آمادگی برسد.

فقط باید امیدوار بود که تصمیم که هازارد و پرشکان رئال مادرید و بلژیک برای آینده می گیرند، تصمیم صحیحی باشد تا هواداران فوتبال بار دیگر شاهد درخشش هازارد و بازگشت این بازیکن به دوران اوج پرشکوهش باشند.

تگ ها


ادن هازارد رئال مادرید