ادووکات: شکست ما برابر ایران، فرق داشت

دیک ادووکات سرمربی هلندی عراق بر لزوم پیروزی در دیدار امروز برابر سوریه تاکید کرد....

به گزارش "ورزش سه"، با از سرگیری مرحله مقدماتی رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، تیم ملی فوتبال عراق در قطر به مصاف سوریه می رود. دیک ادووکات در نشست خبری عصر چهارشنبه گفت: بازی برای هر دو تیم سخت است و این اولین بار است که تحت هدایت من، گروهی از بازیکنان لژیونر و جدید از سوئد، انگلستان و دانمارک به تیم ملی دعوت می شوند که تعداد آنها ۶ نفر است.
 
وی افزود: ما به دنبال تزریق خون جدیدی به ترکیب تیم هستیم به خصوص که دوره های گذشته محدود به بازیکنان بومی بود و تنها کاری که باید انجام دهیم ادامه تلاش برای کسب امتیازات لازم و بازگشت به جمع تیم های مدعی است.
 
وی افزود: اکثر بازی‌های گروهی نتایج مشابهی داشت، به استثنای بازی ما مقابل ایران که آنها با توجه به آمادگی بازیکنان حرفه‌ای خود در اروپا، درخشیدند. با توجه به حساسیت بازی ما مقابل سوریه که دیدار مهمی است، هنوز ۶ بازی باقی مانده است.
 
وی در خصوص جبران غیبت ایمن حسین مهاجم این تیم که به دلیل ۲ کارته بودن در این بازی غایب است، تصریح کرد: ۵ مهاجم وجود دارند که هر کدام قادر به جبران غیبت ایمن حسین هستند از جمله بازیکن جوان تیم علی الحمادی که ۱۹ ساله است.

ادووکات در کنفرانس مطبوعاتی خاطرنشان کرد که در صورت اخراج از سوی فدراسیون عراق، بند جریمه خود را مطالبه نخواهد کرد، زیرا او وظیفه آموزش عراق را به عنوان یک چالش شخصی پذیرفته است و مهمترین هدف او رساندن عراق بع جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

تگ ها


تیم ملی عراق عراق