ادینسون کاوانی تعیین‌کننده سرنوشت لیورپول

ادینسون کاوانی، مهاجم منچستریونایتد، می تواند نقشی تاثیر گذار و مهم در شکست لیورپول در دیدار امرو دو تیم داشته باشد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شاگردان یورگن کلوپ ممکن است مدافعان عنوان قهرمانی باشندف اما امروز در حالی پا به الدترافورد می گذارند که از آمادگی فاصله بسیار دارند.

مهاجمان جوان منچستریونایتد در طول ۱۲ ماه گذشته بارها نشان داده اند که تا چه حد می توانند خطرناک ظاهر شود.

مارکوس راشفورد، آنتونی مارسیال و میسون گرینوود با استفاده از سرعت خود در تخریب مدافعان، شیاطین سرخ را که جان دوباره ای گرفته اند، به مقام سوم لیگ برتر در فصل گذشته رساندند.

هر چند که در کنار تمام نفوذهای کشنده و ضدحمله‌های حساس و سرنوشت ساز آنها، یک فاکتور بسیار مهم غایب بود! یک شکارچی گل که بتواند تیم را از امیدوار به قهرمانی، به یک مدعی قهرمانی تبدیل کند.

مشکلی که با پیوستن ادینسون کاوانی به این تیم، حل شد.

اوله گنار سولسشر، سرمربی منچستریونایتد، راجع به کاوانی گفت: "او مهاجم میانی است که شما در محوطه جریمه می خواهید. حرکات او فوق العاده است و همه باید از او یاد بگیرند.

تقریبا اینجوری است که من وقتی می بینم او در میانه زمین بازی می کند و پاس می دهد، ناراحت می شوم! چرا که او کسی است که شما می خواهید در محوطه جریمه باشد و من بعضی اوقات از او می خواهم که کمتر بدود!

حرکات او بسیار دقیق و به موقع است. او مهاجم وسطی است که ما دنبال‌اش می گشتیم و او مارکوس و میسون و آنتونی را به خوبی تکمیل می کند."

منظور سولسشر از تکمیل کردن این است که کاوانی از توانایی برخوردار است که هم تیمی های جوان‌اش هنوز از آن بهره مند نشده اند.

این مهاجم کهنه‌کار امکان نوعی از حمله را برای سولسشر فراهم آورده که از زمان رفتن لوکاکو از منچستریونایتد، برای این تیم در دسترس نبوده.

راشفورد، مارسیال و گرینوود هر سه توانایی های بسیار و پتانسیل فراوانی دارند اما در حال حاضر در بازی بدون توپ راحت تر به نظر می رسند تا در هدایت خط حمله.

راشفورد در بازی هفته قبل برابر لیورپول در نقش مهاجم وسط بسیار به دردسر افتاد و توانست تنها یک ضربه به دروازه در دقیقه ۸۹ داشته باشد و راشفورد هم با مشکل مشابهی در این پست دست به گریبان است.

هر چند هر دو می توانند به مرور برای این پست آماده شوندف مخصوصا با توجه به اینکه استادی مثل کاوانی دراختیارشان است.

مهاجم اروگوئه‌ای منچستریونایتد با وجود اینکه چندان به زبان انگلیسی مسلط نیست، می تواند به مهاجمان جوان سولسشر نکات بسیاری را راجع به شماره ۹ بودن، بیاموزد.

مخصوصا راشفورد که در دیدار قبل برابر لیورپول پنج بار در آفساید قرار گرفت.

سولسشر امیدوار است که در دیدار امروز برابر لیورپولف مهاجمان اش از زمانبندی بهتری برخوردار باشند.

سولسشر گفت: "آنها مشتاق گلزنی هستند اما باید به نحوه ای که حمله می کنی هم دقت کنی. اینطور نیست که هر بار مجبور باشی به سرعت حمله کنی، این تصمیمی است که باید در همان لحظه و در همان موقعیت بگیری.

البته این در DNA ما است که اگر پاسی را ببینی از آن استفاده می کنی. اما باید درست انجامش دهی. فکر نمی کنم که ما در برابر لیورپول درست پاس هایمان را اجرا کرده باشیم."

چیزی که سولسشر و منچستریونایتد در دیدار امروز برابر لیورپول نیاز دارند مهاجمی است که بتواند در لحظه عمل کند و درست ترین تصمیم ممکن را بگیرد. مخصوصا دراین بازی که لیورپول پس از باخت هفته گذشته برابر برنلی در ضعیف ترین حالت خود است و زوج ایده آل خط دفاعی اش را نیز در اختیار ندارد.

نمایش هفته گذشته یونایتد در آنفیلد به انها این امید را داده که امروز بتوانند به دور پنجم FA Cup صعود کنند. آنها در آنفیلد شانس های زیادی داشتند و حتی اگر سولسشر ترکیبش را تغییر دهد این بازی شانس بزرگی برای یونایتد است که بتواند رقیب بزرگ‌اش را در یکی از ضعیف ترین روزهایش شکست دهد.

مهاجمان سولسشر از نظر انگیزه هیچ کم ندارند. آنها باید ثابت کنند که می توانند در برابر شش تیم بزرگ و بالای جدولی لیگ برتر گلزنی کننند.

سولسشر معتقد است که رکورد گل نزدن به تیم های بزرگ لیگ برتر امروز به پایان خواهد درسید.

سرمربی منچستریونایتد گفت: "می توانید در تمرین خیلی کارها انجام دهید و ما هم خیلی کارها می کنیم، اما موضوع این است که در بازی بتوانی از لحظه استفاده کنی و من حس می کنم که ما داریم به آنجا می رسیم.

وقتی در زمین بازی هستی، گاهی تصمیم درست شاید این باشد که  بازی را آرام کنی و در نیمه آنها بازی کنی به جای اینکه سریع یک پاس خطرناک بدهی. اینها چیزهای کوچکی است که ما داریم روی آنها کار می کنیم."

 و این بی گمانبرنامه ای طولانی مدت است که کار زیادی خواهد برد. با این حال هدف کوتاه مدت مهاجمان یونایتد این است که با حذف لیورپول از FA Cup نشان دهند می توانند تیم های بزرگ را هم شکست دهند.

اینکه کاوانی باز هم از ابتدا در زمین خواهد بود یا نه هنوز مشخص نیست.

با این حال اگر راشفورد با دقت به عملکرد مهاجم سابق PSG در بازی برابر فولام نگاه کرده باشد، ممکن است تاثیر کاوانی در اولدترافورد، حتی بدون حضورش در زمین بازی نیز به خوبی حس شود.

بیشتر بخوانید:

یونایتد اوپامکانو را از چنگ لیورپول درمی‌آورد؟

بارسلونا و لیورپول دست سوارز را بسته بودند

 

 

تگ ها


فوتبال جهان منچستر یونایتد لیورپول فوتبال