ادینهو: پرسپولیس دربی را با ۲ گل برنده می‌شود

لژیونر برزیلی پیشین فوتبال ایران گفت: دربی تهران را همیشه دوست داشتم و از هیجان ورزشگاه آزادی خوشم می‌آمد. به نظرم پرسپولیس این بازی را با ۲ گل برنده شود و استقلال شانس زیادی نداشته باشد...

لژیونر برزیلی پیشین فوتبال ایران گفت: دربی تهران را همیشه دوست داشتم و از هیجان ورزشگاه آزادی خوشم می‌آمد. به نظرم پرسپولیس این بازی را با ۲ گل برنده شود و استقلال شانس زیادی نداشته باشد

به گزارش مدال، لوسیانو ادینهو لژیونر برزیلی پیشین فوتبال ایران یکی از بهترین بازیکنان خارجی بود که وارد فوتبال ایران شد. او در لیگ چهاردهم با پیراهن تیم تراکتور ۲۰ گل به ثمر رساند و آقای گل شد. ادینهو حالا در فوتبال برزیل حضور دارد و البته اتفاقات فوتبال ایران را هم دنبال می‌کند. روز گذشته با او گفت‌وگویی انجام دادیم که در پی می‌آید:


*این روز‌ها چه‌کار می‌کنی؟ همچنان مشغول بازی هستی؟
بله فوتبال بازی می‌کنم و عضو تیم ویتوریاکلوپ گویتاکاز هستم. یک بازی انجام داده‌ایم و در حال ادامه مسابقات هستیم.


*با ۳۷ سال سن چه خوب است که همچنان بازی می‌کنی؟
من تمرینات حرفه‌ای و ویژه‌ای انجام می‌دهم و زندگی حرفه‌ای هم دارم. تا زمانی‌که توان داشته باشم می‌خواهم بازی کنم و لذت ببرم.


* فوتبال ایران را دنبال می‌کنی یا دیگر فراموش کرده‌ای؟
مگر می‌شود فوتبال ایران را دنبال نکنم. بخش بزرگی از زندگی و فوتبال حرفه‌ای من در ایران بوده است. هنوز هم نتایج و بازی‌های لیگ ایران را دنبال می‌کنم و برایم جالب است ببینم کدام تیم‌ها چه شرایطی در جدول دارند.


*در چند سال اخیر بهترین تیم‌های ما کدام‌ها بودند؟
خب پرسپولیس تهران ۳ فصل پی‌درپی قهرمان شد و این نشان می‌دهد که بهترین تیم ایران بوده است. تراکتور، سپاهان و استقلال هم تیم‌های قدری هستند.


*چند روز دیگر شهرآورد تهران برگزار می‌شود. فکر می‌کنی کدام تیم برنده شود؟
من شهرآورد تهران را همیشه دوست داشتم و از هیجان ورزشگاه آزادی خوشم می‌آمد. به نظرم پرسپولیس این بازی را با ۲ گل برنده شود و استقلال شانس زیادی نداشته باشد.


*نکند پرسپولیسی هستی؟
نه من پرسپولیسی نیستم. حتی استقلالی هم نیستم. شاید زمانی‌که بازی می‌کردم از سرخابی‌های تهران پیشنهادات خوبی داشتم، اما خودم نه پرسپولیسی بودم نه استقلالی بلکه تراکتوری بودم.


*آقای گلی با پیراهن تراکتور در لیگ برتر برایت حس و حال خوبی داشت؟
واقعاً فراموش‌نشدنی بود. من در تراکتور تبریز و البته مس کرمان روز‌های فوق‌العاده‌ای داشتم. به همه تیم‌ها گل می‌زدم. پرسپولیس، استقلال، سپاهان و... خلاصه دروازه هر تیمی را باز می‌کردم. شیرین‌ترین لحظه‌ای هم که یادم هست گلزنی در کرمان به پرسپولیس و گل‌هایی بود که در آزادی به استقلال زدم.


*از تراکتور خبر داری؟
بله شنیده‌ام تیم خصوصی شده و سرمایه‌گذاری زیادی کرده است. برای آن‌ها آرزوی موفقیت می‌کنم و دوست دارم قهرمان لیگ شوند.


*قصد نداری به ایران بیایی؟
چرا اتفاقاً در فکر این بودم که سفری به ایران داشته باشی و دوستانم را ببینم. من عاشق ایران و مردمان خوب و دوست‌داشتنی شما هستم. هرگز مردم خوب تبریز و کرمان را فراموش نمی‌کنم چرا که روز‌های فوق‌العاده‌ای با آن‌ها داشتم.


*برای بازی چطور؟ اگر شرایط فراهم باشد می‌آیی؟
فکر نمی‌کنم با ۳۷ سال سن هیچ تیم ایرانی مرا بخواهد. این فرصت به جوان‌ها داده می‌شود و در همه جای دنیا شرایط همین است.


*خبر داری ویلموتس سرمربی ایران شده؟
وقتی شنیدم کارلوس کی‌روش سرمربی کلمبیا شده فهمیدم از ایران رفته است. او مربی بزرگی بود. آمدن ویلموتس را هم از رسانه‌ها شنیدم. او هم در اروپا برای خودش افتخاراتی داشته و بازیکن بزرگی بوده است. من برای تیم ملی ایران و مارک ویلموتس آرزوی موفقیت دارم و سلام مرا به مردم خوب کشورتان برسانید.

بیشتر بخوانید:

اعلام اسامی محرومان هفته چهارم لیگ برتر/بازیکن استقلال بخشیده نشد

تگ ها


ادینهو پرسپولیس استقلال دربی 90 استقلال-پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال