ارتش خوف چلسی یک دروازه‌بان کم دارد!

هافبک تهاجمی و جوان لورکوزن به زودی به گرانترین خرید تاریخ چلسی تبدیل خواهد شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، چلسی در فصل نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۰ فعالترین تیم اروپا بوده است. آنها پس از جذب تیمو ورنر، حکیم زیاش و تیاگو سیلوا، حالا در آستانه عقد قرارداد با بازیکن ۲۰ ساله بایرلورکوزن قرار دارند.


چلسی با طرفین آلمانی بر سر جذب کای هاورتس با مبلغ ۷۲ میلیون پوند به توافق رسیده اند و فابریتزیو رومانو خبرنگار معروف اسکای اسپورت نیز شب گذشته اعلام کرد این انتقال به زودی نهایی می شود. با این انتقال، رکورد نقل و انتقالات چلسی شکسته خواهد شد و هاورتس به گرانترین خرید تاریخ این تیم لندنی تبدیل می شود.


هاورتس در فصل گذشته، در ۴۵ دیدار برای لورکوزن به میدان رفت و ۱۸ بار موفق به گلزنی شد. علاوه بر این، او ۹ بار به هم تیمی هایش پاس گل داد تا در موفقیت های بایرلورکوزن نقش مهمی را ایفا کرده باشد.


چلسی با فرانک لمپارد عزمش را برای موفقیت در لیگ برتر جزم کرده است. آنها با هزینه ۲۲۰ میلیون پوند در بازار نقل و انتقالات تابستانی، به دنبال بستن تیم قدرتمندی هستند. البته این پایان خریدهای چلسی نیست. آبی های لندن به دنبال جذب بازیکنان دیگری نیز هستند.


چیزی که مشخص است، برنامه مدیران چلسی در بازار نقل و انتقالات امسال، یک الگوگیری از روند فعالیت این تیم در نقل و انتقالات سال ۲۰۰۴ بوده است. لندنی ها به دنبال تولید یک نسل برای چندین نسل است. چند فاکتور اساسی در خرید های چلسی دیده می شود. از جمله آن می توان به جوان بودن، مستعد بودن و در ابتدای دوران حرفه ای بودن و از همه مهمتر، قابلیت چند پسته بودن این خریدهاست.


فرانک لمپارد سرمربی چلسی فردی است که به فوتبال شناور معتقد است و تیم او همیشه با یک سیستم بازی نمی کند. او در فصل گذشته نیز تیمش را با تاکتیک های متفاوت راهی بازی کرد و برای همین به دنبال بازیکنانی است که قابلیت بازی در چند پست را داشته باشند که با تغییر سیستم، بتوانند خودشان را با شرایط وفق دهند. علاوه بر خریدهای جوان و مستعد، چلسی با جذب بازیکن باتجربه ای نظیر تیاگو سیلوا، به دنبال حفظ توازن و استفاده از میزان تجربه در تیمش است.


کای هاورتس از جمله بازیکنانی است که قابلیت بازی در چندین پست را دارد. او در لورکوزن، به عنوان وینگر در هر دو سمت راست و چپ، فوروارد، هافبک بازی کرده است و با تاکتیک های شناور لمپارد همخوانی دارد. به همین دلیل چلسی حاضر شده چنین مبلغی را برای این بازیکن ۲۰ ساله بپردازد. در واقع چلسی با پرداخت چنین مبلغی، یک پکیج از یک بازیکن چند پسته را خریداری کرده است.


البته چلسی ممکن است به خرید یک دروازه بان جدید روی بیاورد. کپا آریزابالاگا نتوانست انتظارات را در چلسی برآورده کند و از طرفی به دلیل دستمزد بالا و عدم وجود مشتری، مدیران چلسی مجبور به حفظ او شدند ولی ممکن است برای ایجاد رقابت با کپا، چلسی روی به خرید ادوارد مندی گلر ۱۹۸ سانتی رن فرانسه بیاورند. البته چلسی در سودای خرید اوبلاک از اتلتیکو مادرید است و هیچ بعید نیست آنها فصل بعد با فروشی کپا و مندی، به دنبال جذب اوبلاک باشند.


به هر حال، چلسی با خرید هاورتس به یک تیم پرستاره تبدیل شده و از الآن به نظر می آید که این تیم یکی از گزینه های قهرمانی در فصل بعد لیگ جزیره باشد.

بیشتر ببینید:

برترین لحظات کانته با پیراهن چلسی/ ویدیو

عملکرد کای هاورتز ستاره مد نظر چلسی/ ویدیو

 

 

تگ ها


نقل و انتقالات اروپا نقل و انتقالات اروپا ۲۰۲۱ ۲۰۲۰ فوتبال جهان چلسی فوتبال