اردوی کماندارن در شرایط قرنطینه آغاز می‌شود/ حضور در دو جام جهانی

مدیر تیم‌های ملی تیروکمان با بیان اینکه بعد از افتتاخ خوابگاه ویژه این تیم اردوی ملی‌پوشان از سر گرفته شود، گفت: البته باوجود خوابگاه اختصاصی، اردو را در شرایط قرنطینه آغاز می‌کنیم....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، امید نجاری، با تاکید بر اینکه به خاطر ممنوعیت های پروتکل های بهداشتی هنوز برنامه ای برای آغاز اردوی تیم ملی تیروکمان ارائه نشده است، گفت: کمانداران ملی‌پوش طبق روال ماه های گذشته در شهرهای خود به صورت انفرادی در حال پیگیری تمرینات شان هستند. آنها منتظر ما هستند تا برنامه اردوی متمرکز را اعلام کنیم، ما هم منتظر هستیم تا ساخت و سازها تمام و خوابگاه به بهره برداری برسد.

وی در این رابطه ادامه داد: اگر در این شرایط تمرینات اردویی را آغاز کنیم باید از خوابگاه آزادی برای اسکان ملی پوشان استفاده کنیم در حالیکه با توجه به وضعیت کرونا اصلا اقدام به صلاحی نیست. بنابراین منتظر هستیم تا خوابگاه ویژه تیم ملی تیروکمان به سرانجام برسد و افتتاح شود، بعد از آن اردو را آغاز می کنیم تا ملی پوشان از نظر اسکان در وضعیت نگران کننده ای نباشند.

مدیر تیم های ملی تیروکمان با یادآوری اینکه وعده داده شده خوابگاه تیروکمان همزمان با هفته دولت به بهره برداری می رسد، ابراز امیدواری کرد که بعد از آن مشکلی سد راه فدراسیون برای آغاز اردو نباشد و ملی پوشان بتوانند به صورت متمرکز تمرینات‌شان را دنبال کنند.

وی یادآور شد: بعد از افتتاح خوابگاه، اردوی تیم ملی تیروکمان را در حالت قرنطینه آغاز می کنیم. از ملی پوشان پیش از ورود به اردو تست کرونا گرفته می شود. در مدت حضور در اردو هم بازیکنان اجازه خروج از محل تمرین را ندارند. این تمهیدات قطعا اجرا می شود تا در طول اردو مشکلی پیش نیاید.

نجاری با اشاره به اینکه فدراسیون جهانی تیروکمان زمان بندی رویدادهای مصوب خود در تقویم ۲۰۲۱ را اعلام کرده است، خاطرنشان کرد: طبق این تقویم قرار است سال آینده سه دوره جام جهانی برگزار شود. ایران برای حضور در جام جهانی گواتمالا هیچ برنامه ای ندارد اما به طور حتم در جام جهانی چین (۲۷ اردیبهشت ماه تا ۲ خردادماه ۱۴۰۰) و جام جهانی فرانسه (۲۸ تا ۳۰ خردادماه ۱۴۰۰) شرکت خواهیم کرد. به خصوص جام جهانی پاریس که آخرین میدان برای توزیع سهمیه های المپیک است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه کمانداران ایران از حضور در پاریس بتوانند سهمیه های المپیکی خود را افزایش دهند، گفت: تا زمان مسابقات جام جهانی چین و فرانسه حدود ۱۰ ماه فاصله زمانی داریم اما اینکه چقدر بتوانیم از این بازه زمانی برای تمرین و آمادگی استفاده کنیم، خیلی مهم است. تلاش ما این است به محض افتتاح خوابگاه اردوها را آغاز کنیم و با اعمال شرایط قرنطینه از کوچکترین مشکلی که سد راه پیگیری تمرینات شود، جلوگیری کنیم. امیدوارم شرایط جانبی هم کمک حال ما در این زمینه باشد.

مدیر تیم های ملی تیروکمان همچنین به دیگر برنامه های مصوب فدراسیون جهانی برای سال آینده اشاره کرد و گفت: مسابقات قهرمانی جهان دیگر رویداد مهمی است که برای سال آینده در پیش داریم. این رقابت ها در آمریکا برگزار می شود. این رقابت ها (۲۸ شهریورماه تا ۴ مهرماه ۱۴۰۰) در یانکتون برگزار می شود. محلی که دو سال پیش در رقابت های خارج از سالن جوانان جهان موفق به کسب مدال طلا شدیم. این شهر برای ما خوش یمن است. امیدوارم در رقابت های پیش رو که البته داخل سالن است هم موفق شویم.

بیشتر بخوانید:

فروغی پس از ابتلا به کرونا: بیماری‌ام خفیف است

قهرمانان کشتی و تیراندازی به روستاهای محروم مرزی رفتند

 

 

تگ ها


تیر و کمان امید نجاری کسب سهمیه المپیک فرانسه