ارزش امباپه، 12 برابر رونالدو در 18 سالگی

بسیاری کیلیان امباپه، ستاره 18 ساله موناکو را با رونالدوی برزیلی مقایسه می کنند ......

بسیاری کیلیان امباپه، ستاره 18 ساله موناکو را با رونالدوی برزیلی مقایسه می کنند.

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، درخشش امباپه در فصل گذشته با وجود سن اندکش به حدی بود که توجه بسیاری از تیم ها را به خود جلب کرده اما رئال و پی اس جی در حال حاضر گوی سبقت از دیگران را ربوده اند و بسیار محتمل است که امباپه در صورت جدایی از موناکو، راهی یکی از این دو تیم شود.

سبک بازی و استارت های انفجاری امباپه را با رونالدوی برزیلی مقایسه می کنند.

رونالدو وقتی 18 ساله بود با رقم 7 میلیون یورو، معادل 12 میلیون یوروی حالا، از کروزیروی برزیل راهی پی اس وی آیندهوون شد. در آن سن او یک قهرمانی در لیگ برزیل را در کارنامه داشت. این در حالی است که برای جدایی امباپه موناکو رقم 140 میلیون یورو را طلب کرده است به عبارتی امباپه تقریبا 12 برابر رونالدوی 18ساله ارزش دارد که تا حد زیادی غیر منطقی به نظر می رسد.

جالب اینکه رونالدو در تمام دوران فوتبالش باعث جابه جایی 103 میلیون یورو شد.

او سال 1994 با رقم 7 میلیون یورو به پی اس وی پیوست. سال 1996 رونالدو با مبلغ 15 میلیون یورو به بارسا رفت و یک سال بعد اینتر برای جذب او 28 میلیون یورو به بارسلونا پرداخت کرد. رونالدو سال 2002 با 45 میلیون یورو به رئال پیوست و سال 2007 نیز با رقم 8 میلیون یورو راهی میلان شد. او سال 2009 نیز به عنوان بازیکن آزاد به کورینتیانس پیوست.

رونالدو وقتی 14 ساله بود مورد توجه رئال قرار گرفت. رامون مارتینز به عنوان نماینده رئال برای جذب کافو به برزیل سفر کرده بود که شیفته رونالدو شد اما هر دو انتقال به دلیل اینکه رئال بودجه کافی در اختیار نداشت منتفی شد.

امباپه نیز 4 سال قبل تا آستانه پیوستن به رئال پیش رفت ولی انتقال او نیز مثل رونالدو منتفی شد. حال باید دید فلورنتینو پرز(رئیس رئال) حاضر خواهد شد مبلغی هنگفت برای این ستاره آینده دار هزینه کند یا خیر.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال