ازدحام مهمانان در هیات اجرایی کمیته ملی المپیک به خاطر پول!

هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در حالی نشست آتی خود را تشکیل می‌دهد که به دلیل دستور جلسه و مهمانانی که به خاطر آن دعوت شده‌اند روز شلوغی خواهد داشت....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، بودجه سالیانه‌ای که فدراسیون‌ها از کمیته ملی المپیک دریافت می‌کنند تا سال جاری بر اساس یک روند ثابت افزایش پیدا می‌کرد اما طبق مدل پیشنهادی جدید، برای سال آینده افزایش بودجه تخصیصی کمیته به فدراسیون‌ها بر اساس یک مقیاس هدفمند و در نظر گرفتن عواملی مانند دستاورد فدراسیون‌ها در بازی‌های المپیک و آسیایی، مسابقات قهرمانی جهان و آسیا، حجم اعزام به این رویدادها، اردوها، میزبانی‌ها و … تعیین خواهد شد.

این مدل پیشنهادی در مجمع اخیر کمیته ملی المپیک ارائه و توسط اعضا به تصویب رسید در حالی که برخی از اعضای مجمع نسبت به آن پیشنهاداتی داشتند. در هر صورت اینکه قرار است در نشست آتی اعضای هیات رئیسه و اجرایی بررسی‌های تکمیلی در رابطه با مدل پیشنهادی توزیع بودجه ۱۴۰۰ فدراسیون‌ها انجام شود تا موضوع به مرحله نهایی برسد. به همین منظور از روسای ۵ فدراسیون المپیکی دعوت شده تا در این نشست حضور داشته باشند.

سید محمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو، حمید عزیزی رئیس فدراسیون گلف، علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال و عباس اورسجی رئیس فدراسیون کبدی روسایی هستند که به حضور در نشست آتی هیات اجرایی کمیته ملی المپیک دعوت شده‌اند تا مهمترین دستورالعمل این نشست در حضور آنها بررسی شود.

این نشست که هفتاد و هفتمین نشست اعضای هیات رئیسه و اجرایی کمیته ملی المپیک به حساب می‌آید از ساعت ۱۰ صبح فردا یکشنبه در محل این کمیته آغاز شده و به مدت سه ساعت ادامه خواهد داشت. سیدرضا صالحی امیری ریاست نشست را بر عهده خواهد داشت.

ارائه گزارش کمیسیون پزشکی کمیته ملی المپیک دیگر محور این نشست است که توسط خانم دکتر ترکان ریاست کمیسیون پزشکی کمیته ملی المپیک انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

واترپلوی ایران المپیک را از دست داد

باخ: شایعات به ورزشکاران آسیب می‌زند

 

 

تگ ها


کمیته ملی المپیک لایحه بودجه سید رضا صالحی امیری هیات اجرایی کمیته ملی المپیک المپیک