...از آن سردار تا این سردار؛ آقای ویلموتس، او را می شناسید؟!

گلزنی امروز سردار آزمون در ترکیب زنیت یک پرسش مهم را پیش روی فوتبال ملی ایران قرار داد....

به گزارش خبرنگار مدال، روند خوب سردار آزمون در لیگ فوتبال روسیه با گلزنی امروز وی برابر تیم سابقش یعنی روبین کازان ادامه پیدا کرد.

شکل بازی و نوع گلزنی های سردار ایرانی زنیت در بازی های این تیم، نشان می دهد که تیم روسی از بابت دارا بودن یک گلزن خلاق و تمام عیار خیالش راحت است. سردار برای زنیت همه جوره گل می زند و این برای یک تیم از هر نعمتی با ارزش تر است.

اما به موازات شادمانی از روزهای خوب این مهاجم ایرانی در اروپا پرسشی مهم پیش روی فوتبال ملی ایران مطرح می شود و آن هم به تفاوت این سردار با آن سرداری مربوط است که چندی قبل در جامه تیم ملی ایران برابر عراق سردرگم و کم اثر بود.

البته این اتفاق می تواند دلایلی مختلفی داشته باشد و مهمترین آنها به تفاوت های تاکتیکی دو تیم برمی گردد و در کنار آن این بحث وجود دارد که آیا مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی کشورمان به توانمندی های بازیکنی چون سردار آزمون آگاهی دارد؟

در گذشته و در تیم ملی، کارلوس کی روش از آزمون بهترین بهره را می برد و وی همواره بازیکنی با انگیزه بود که هم در فاز دفاعی و هم در هم هجومی در تمامی صحنه ها حاضر بود و البته اثرگذار، اما آزمونی که در دیدارهای اخیر تیم ملی دیدیم تفاوت داشت و مهمترین علت آن را می توان بحث روحی و روانی دانست.

کارلوس کی روش در سالهای حضورش در راس فوتبال ملی ایران بارها ثابت کرد که در مسیر تهییج بازیکنان و تزریق انگیزه به آنها، استاد است و در مقابل ویلموتس چنین شاخصه ای را از خود نشان نداده است.

این را قبول داریم که پوشیدن پیراهن تیم ملی به خودی خود باید برای بازیکنان انگیزه بیافریند اما داستان سردار زنیت و سردار تیم ملی ایران، گویای این مسئله است که وی و بسیاری دیگر از بازیکنان تیم ملی عطش گذشته برای موفق ظاهر شدن را ندارند و این هنر سرمربی تیم باید باشد تا انگیزه آنان را بیشتر و بیشتر کند. باید دید ویلموتس برای این کار چه برنامه ای دارد و اساسا خودش انگیزه ای برای ادامه کار در فوتبال ایران دارد که بخشی از آن را به بازیکنان ببخشد!

اخبار مرتبط:

لیگ فوتبال روسیه/ گلزنی سردار آزمون، پیروزی زنیت

تگ ها


گلزنی سردار آزمون سردار آزمون مارک ویلموتس زنیت روبین کازان زنیت سن پترزبورگ فوتبال