از اهالی کوفه تا محبوبیت های مایکروفری؛ فرهاد مجیدی باور نمی‌کرد!

باورکردنی نبود هوادارانی که ناصر و منصور و پروین را با عشق دوست داشتند، به اسطوره هایشان به این شکل حمله کنند!...

به گزارش مدال، می گویند محبوبیت های این روزهای عصر ارتباطات مایکرو فری است، راست می گویند، طرف جلوی دوربین موبایلش می رقصد و معروف می شود، آن دیگری خودش را شبیه به عروس مردگان جراحی می کند و مشهور می شود. نفر بعدی کودک کار را به درون سطل آشغال پرتاب می کند و منفور می شود. اما به هر حال فردا نه کسی سحر تبر را یادش هست و نه رقص آن بنده خدایی که سرش را مثل سوفی (ربات خانم جدید و هوشمند) به چپ و راست می چرخاند. کسی آنها را برای فردا یادش نیست، محبوبیت ها دقیقا مایکروفری شده، غذا داغ می شود اما داغی اش خیلی زود از بین می رود. 


هر چی شاه فرهاد بگه، هر چی علی آقا بگه!
ارتباط این موضوع به فوتبال چیست؟ قطعا مریدان ناصر و منصور در استقلال را می شناسید و با آنها برخورد کرده اید، علی پروینی ها را هم حتما می شناسید، این مریدان و آن هواداران انگار قسم خورده اند تا پس از مرگ هم ناصر و منصور کنند و علی آقا علی آقا بگویند. 
اما طیف مایکروفری جدید هواداران اینگونه نیستند. آنها فرهاد مجیدی و علی کریمی را دوست دارند اما نه برای همیشه و نه برای همه جا، باید برآورد کنند ببینند دوست داشتنشان در آن روز به خصوص چه درصدی دارد. همین چند وقت قبل بود که علی کریمی کمپین گذاشت که مردم در اعتراض به بالا رفتن قیمت اتومبیل ها، ماشین نخرند. سه هفته بود در PV جادوگر غوغایی بود که حالا تو بیا ضرر و زیان ما را بده. آنها که می گفتند هر چی علی آقا بگه چنان به او حمله می کردند انگار بالا رفتن قیمت ماشین  تقصیر او بوده است! فرهاد مجیدی را به هفت مقدس و شاه فرهاد می شناختند، اما وقتی قرار شد این پیشکسوت لباس بکند و به استقلالی که استراماچونی رهایش کرده بود برود چنان حمله ای به اینستاگرام او کردند که خود فرهاد هم باورش نمی شد و احتمالا در آن 24 ساعت که مورد حمله شبانه قرار گرفته بود پلک نزد. از اهالی کوفه تا بی احترامی به اسطوره
هواداران همین فرهاد در استادیوم آزادی 8 سال قبل به خاطرش در درگیری با لیدرها خونین و مالین شده بودند اما پیراهنش را در نیاورده بودند. آن روزها امیر قلعه نوعی آنها را اهالی کوفه خوانده بود و معترض بود که چرا نام او را در استادیوم صدا می زنند. به نظر می رسد باید ایستاد و روی این نقطه دوباره فکر کرد. هواداری این نبود، امکان نداشت ناصر و منصور فحش بخورند، ممکن نبود حتی اگر خودشان با دستان خودشان استقلال را نابود می کردند باز هم عزت و احترامشان سر جایش بود و بدترین حرف ها حیا کن و رها کن بود، اما امروز فضای مجازی چیزهای نو و بدیعی را نشان می دهد، نوعی از فحاشی نوظهور که قبلا حتی برای رقیب هم به کار برده نمی شد. 
اینکه استرا بیاید یا نیاید، اینکه فرهاد بیاید و نیاید بحث این مقال نبود و نیست. بحث احترام هواداران است به اسطوره هایشان که بسیار کمرنگ شده است. مبحثی که امیر قلعه نوعی باز کرده بود و برخی هواداران استقلال را اهالی کوفه خوانده بود شاید متفاوت باشد، به هر حال فرهاد برترین و محبوب ترین گلزن ده سال اخیر استقلال بود و هنوز هم بازیکن، اما موضوع امروز متفاوت است، به هر حال فرهاد اشتباه نکرده بود که می خواست به استقلال کمک کند( هر چند برای این پست شاید خیلی جوان بود) اما همچنان کنار و یار استقلال بود و نباید با بی مهری مواجه می شد. 


بیشتر بخوانید:
خارجی‌های استقلال امشب به تهران باز می‌گردند؟

 

تگ ها


اختلافات در استقلال اخبار پرسپولیس علی کریمی فرهاد مجیدی ناصر حجازی منصور پورحیدری فوتبال