از ایتالیا و اسپانیا هم پیشنهاد داشتم

بازیکن ایرانی تیم فوتسال بنفیکا با بیان اینکه از کشورهایی چون ایتالیا و اسپانیا هم پیشنهاد داشته است، گفت: حضور در فینال جام جهانی ابزار می‌خواهد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، حسین طیبی درباره جدایی اش از تیم غیرت قزاقستان و امضای قرارداد با تیم بنفیکا پرتغال گفت: چهار سال عالی با تیم غیرت داشتم. دوست داشتم چالش جدیدی را تجربه کنم. شما در یک فضای جدید باید بیشتر تلاش کنید.

ملی پوش فوتسال ایران تاکید کرد: از پرتغال چند پیشنهاد دیگر هم به جز بنفیکا داشتم. از اسپانیا، روسیه و ایتالیا هم پیشنهاداتی بود ولی بعد از مشورت با بزرگان تصمیم به انتخاب بنفیکا گرفتم. از انتخابم راضی هستم. امیدوارم نماینده شایسته ای برای مردم ایران باشم. امیدوارم همان مسیری که در اروپا طی کردم را ادامه بدهم.

طیبی با اشاره به حمایت خانواده اش در مسیر پیشرفتش در فوتسال، تاکید کرد: خانواده ام حرفه ای کارم را دنبال می کنند. مثلاً مادرم بازی هایم را آنالیز می کند و می گوید چرا پاس ندادی و شوت نزدی. برادر بزرگ من هم فوتبالیست بود و ابومسلم بازی می کرد و چند سال هم در علم و ادب هم تیمی بودیم. برادرم خیلی کمک کرد و مشورت های درستی داد. همیشه سپاسگزار خانواده ام هستم.

وی درباره بحث تغذیه اش در کشور پرتغال و مقایسه اش را کشور قزاقستان یادآور شد: حس می کنم در پرتغال از لحاظ تغذیه ای راحت تر باشم.

ملی پوش فوتسال ایران همچنین درباره تیم غیرت قزاقستان که چهار سال در آن بازی می کرد، گفت: غیرت تیم بزرگی بود. دوست دارم یک ایرانی به این تیم برود و حرفهایم را تایید کند. هرکسی مرا می دید می گفت چرا قزاقستان را انتخاب کردم. ما با تیم غیرت، تیم بارسلونا را بردیم و در مسترکاپ مقابل تیم های بزرگ پیروز شدیم. تیم ما ۱۱ بازیکن برزیلی، دو سه بازیکن قزاق و یک ایرانی داشت. کادر فنی کامل برزیلی بود و کاملاً روی فوتسال سرمایه گذاری کرده بودند.

طیبی همچنین با اشاره به اتفاقات رخ داده در فینال لیگ برتر فوتسال بین دو تیم مس و گیتی پسند، خاطرنشان کرد: آن تصاویر در شان فوتسال ما نیست. با اینکه فوتسالمان هیچ کجا دیده نمی شود ولی این تصاویر دیده می شود. بازی فینال بود و فشار روی بچه ها زیاد بود. امیدوارم دیگر این اتفاقات را نبینیم. بعد از آن اتفاقات بزرگان فوتسال هم این حرکات را رد کردند.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا تیم ملی ایران در رنکینگ جهانی از رده چهار و پنج پایینتر نمی رود، اظهار کرد: بحث تیم ملی طولانی است. مردم خیلی از ما توقع دارند که این توقع به جا است چون اتفاقات خوبی رقم خورده است و پاداشمان را هم فقط از مردم گرفته ایم. مردم توقع دارند در فینال جام جهانی حضور داشته باشیم که این، ابزار می خواهد. ابزارش هم بازی تدارکاتی خوب است. بحث من کرونا نیست؛ راجع به قبل از کرونا صحبت می کنم که بازی تدارکاتی خوبی نداشتیم. امکانات ما حتی از تیم های آسیایی هم پایینتر است. امسال سال سختی داریم. جام ملت های آسیا را داریم و همزمان باید سهمیه جام جهانی را بگیریم.

طیبی که در شبکه سه حضور یافته بود، تصریح کرد: شرایط مثل قبل نیست. پیش از بحث کرونا تیم های درجه دو و سه با تیم های قدرتمند دنیا بازی می کردند. در این مدت چند بار با آقای پرهیزکار (رئیس کمیته فوتسال) صحبت کردم. پرهیزکار خیلی زحمت می کشد. فقط بحث پرهیزکار نیست و مسئولان فدراسیون هم باید رایزنی کنند. یک بازی تدارکاتی با برزیل اندازه ۲۰ بازی با تیم های دیگر است.

بیشتر بخوانید:

تیم ملی فوتسال حریفان قدرتمند می طلبد/ لیگ برتر شروع شود

صعود تیم سایپا به فینال لیگ برتر فوتسال بانوان

 

 

تگ ها


حسین طیبی تیم ملی فوتسال ایران تیم فوتسال بنفیکا پرتغال فوتسال پرتغال