از بایرن تا استقلال؛ نامجومطلق در نقش هانسی فلیک

"مربیان موقت " سرنوشت‌هایی عجیب دارند اما در حال حاضر دنیا به کاکل مجید نامجو مطلق است....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از جدایی فرهاد مجیدی استقلال با شرایط عجیبی قرار بود پا به دوحه بگذارد و خود را مهیای لیگ قهرمانان آسیا کند. در روزهایی که اسامی زیادی برای حضور روی نیمکت استقلال حداقل به شکل موقت از محمود فکری تا بقیه به گوش می‌رسید، مجید نامجومطلق که طی این فصل به عنوان دستیار فرهاد مجیدی کار می‌کرد، در قامت سرمربی ظاهر شد تا در این رقابت سخت، از تیمش دفاع کند.

غیبت الوحده امارات به دلیل کرونا اما برنامه‌های این تیم را کاملا برهم زد و در شرایطی که در ابتدا تصور می‌شد کار را برای صعود آنها مهیا سازد، در ادامه طبق قوانین ای اف سی، آنها بعد از تساوی مقابل الشرطه، تنها به پیروزی برابر الاهلی عربستان برای صعود از این مرحله نیاز داشتند.

نامجو مطلق که خصوصا در نیمه دوم جدال با الشرطه از نظر فنی و تاکتیکی و تصمیماتی که گرفته بود، رضایتبخش ظاهر شده بود تا هواداران این تیم و خصوصا کارشناسان کمی به این تیم در جدال سخت مقابل الاهلی امیدوار باشند، موفق شد اما کار خود را در بازی مقابل حریف عربستانی به بهترین شکل تکمیل کند و تیمش با برتری سه گله راهی مرحله بعدی این رقابت‌ها شده است.

دنیای "مربیان موقت" گاهی خشن و همراه با ناکامی و فراموشی است اما به نظر می‌رسد سرنوشت برای مجید نامجو مطلق طی دو بازی اخیر به شکلی دیگر پیش خواهد رفت. مرد همه کاره میانه میدان آبی‌ها در دهه هفتاد، اکنون در قامت مربی و در ادامه سرمربی این تیم نیز توانسته روزنه امید بزرگی شکل دهد تا آبی‌ها برخلاف تصور بدبینانه پیش از شروع رقابت‌ها، حذف و بازگشت زودهنگامی را تجربه نکنند.

شرایط کنونی نامجو مطلق بی شباهت به هانسی فلیک نیست. جایی که فلیک بعد از ۵ سال خانه نشینی، در فصل گذشته به عنوان دستیار نیکو کواچ در بایرن مونیخ حاضر شد و در ادامه با توجه به نتایج ناموفق این مربی کروات، با عنوان "مربی موقت" کار را دنبال کرده است. مربی که قرار بود در پروژه کوتاه مدت تا انتخاب سرمربی بعدی هدایت تیم را عهده‌دار باشد اما نتایجی که گرفت اینقدر پررنگ و قابل اعتنا بود که اکنون قراردادش به عنوان سرمربی تا سال ۲۰۲۳ تمدید شده است. مردی که به شکلی عجیب با از پیش رو برداشتن بارسلونا راهی فینال شد و در پایان نیز جام را از آن باواریایی‌ها کرد. 

شاید این مثال خیلی از دور از موقعیت مجید نامجو نامطلق باشد اما استقلال تحت اختیار هافبک تکنیکی سابق آبی‌ها نیز در بازی امشب خصوصا کاملا با اعتمادبنفس کار را دنبال کرد و از شانس اندک خود برای صعود به بهترین شکل سود برد و اکنون در جمع شانزده تیم منطقه غرب قرار گرفته است. جایی که در مرحله بعدی باید برابر الهلال قرار گیرد که با توجه به بالا رفتن تعداد کرونایی‌هایش شاید عبور از آنها نیز چندان دور از ذهن نباشد. تداوم این شرایط و پیش روی مرحله به مرحله استقلال اما شاید همه را به یاد هانسی فلیک و موفقیت بزرگش روی نیمکت بایرن برای تصاحب لیگ قهرمانان بیندازد و باید دید نامجومطلق نیز قادر خواهد بود با شاگردانش یک اتفاق بزرگ را رقم بزند یا خیر.

تگ ها


استقلال تهران بایرن مونیخ هانس فلیک مجید نامجو مطلق