از تیم ملی استقلالی تا تیم ملی پرسپولیسی

تیم ملی فوتبال ایران تحت هدایت کی روش با چهره ای جوان و نسبتا متفاوت به مصاف کره جنوبی خواهد رفت ......

 تیم ملی فوتبال ایران تحت هدایت کی روش با چهره ای جوان و نسبتا متفاوت به مصاف کره جنوبی خواهد رفت.
 

به گزارش "ورزش سه"، آخرین دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر کره جنوبی در دیدارهای رسمی به مقدماتی جام جهانی به 28 خرداد 92 باز می گردد. دیداری که تیم ملی توانست با تک گل قوچان نژاد کره را در خانه شکست دهد و صعودی حماسی به جام جهانی را تجربه کند. تیم ملی با هدایت کی روش در این بازی با ترکیب رحمان احمدی، هاشم بیگ زاده، سید جلال حسینی، پِژمان منتظری، امیرحسین صادقی، خسرو حیدری، مجتبی جباری، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، مسعود شجاعی و رضا قوچان نژاد به میدان رفت که این ترکیب با گذشت سه سال از این بازی دستخوش تغییرات زیادی شده است.

 

نکونام، تنها بازنشسته
در فهرست یازده بازیکن ابتدایی تیم ملی در این بازی جواد نکونام تنها بازیکنی است که از فوتبال خداحافظی کرده است و دیگر بازیکنان همچنان فوتبال خود را به عنوان بازیکن ادامه می دهند. نکونام البته بعد از این خداحافظی فاصله زیادی با تیم ملی نگرفته و این روزها یکی از دستیاران کی روش به شمار می رود.

 

 

4+1 بازیکن ثابت
سید جلال حسینی، آندرانیک تیموریان، مسعود شجاعی و رضا قوچان نژاد بازیکنانی هستند که از آن دیدار همچنان در ترکیب تیم ملی حضور دارند و احتمالا در دیدار روز سه شنبه نیز از ابتدا در ترکیب تیم ملی قرار خواهند گرفت. پژمان منتظری دیگر مدافع تیم ملی است که به دلیل مصدومیت در دیدار برابر کره جنوبی برای تیم ملی به میدان نخواهد رفت.

 

آخرین حضور اولادی در تیم ملی
مهرداد اولادی فقید آخرین حضور خود در لیست کی روش را در این دیدار تجربه کرد و بعد از آن دیگر به تیم ملی دعوت نشد. اولادی البته در این بازی در ترکیب اصلی حضور نداشت اما این فرصت را پیدا کرد تا در جشن صعود به تیم ملی نام خود را برای همیشه جاودانه کند.

 

 

تیم ملی 4 سال جوان تر شد
تیم ملی در دیدار سال 92 برابر کره جنوبی با میانگین سنی نزدیک به 30 سال به میدان رفت در حالیکه ترکیب تیم ملی برابر ازبکستان در آخرین دیدار رسمی، میانگین سنی 26 سال را نشان می دهد. کی روش هر چند همچنان به استفاده از چهار بازیکن قدیمی خود در ترکیب تیم ملی اصرار دارد اما دیگر بازیکنان تیم ملی بسیار جوان تر از گذشته شدند.

 

سهمیه استقلال صفر شد، پرسپولیس 5برابر
امیرحسین صادقی، هاشم بیک زاده، پژمان منتظری، خسرو حیدری، مجتبی جباری و جواد نکونام ملی پوشان استقلال در تیم ملی بودند اما اکنون در ترکیب ابتدایی کی روش هیچ بازیکنی از این تیم حضور ندارد. سید جلال حسینی در دیدار سال 92 برابر کره جنوبی تنها پرسپولیسی حاضر در ترکیب بود اما حالا رامین رضاییان، علیرضا بیرانوند، مهدی طارمی، وحید امیری به فهرست بازیکنان فیکس تیم ملی اضافه شدند تا تیم کی روش پرسپولیسی باشد.

 

 

علیرضا منصوریان، چهره ویژه
سرمربی حال حاضر استقلال یکی از افراد مورد اعتماد کی روش در تیم ملی بود که در این بازی در کنار او حضور داشت. منصوریان در مصاحبه ای عجیب پیش از این بازی گفته بود برای آنالیز تیم کره جنوبی مجبور به کارهای سختی شده بود تا سرمربی حال حاضر استقلال یکی از چهره های ویژه آن بازی باشد.

 


آزمون آخرین گلزن بازی های غیر رسمی
دیدار دوستانه ایران برابر کره جنوبی البته آخرین نبرد این دو تیم است که پیش از جام ملتهای 2015 استرالیا در تهران برگزار شد. شاگردان کی روش در این دیدار توانستند با تک گل آزمون سومین برد متوالی با نتیجه یک بر صفر را ثبت کنند تا روند برد برابر کره جنوبی برای کی روش همچنان حفظ شود.

 

تگ ها


فوتبال