از جفت اسب تا خون بز؛ ستاره ها اینگونه درمان می شوند

هر چیزی درباره ورزشکارها از عملکرد ورزشی قهرمانی‌ آفرین گرفته تا شکم‌های شش‌تکه، به‌نظر ابرانسانی می‌رسد به‌استثنای مصدومیت که جزء تفکیک‌ناپذیر ورزش حرفه‌ای است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، از آنجا که آنها معمولاً وقت لازم برای طی طبیعی دوران درمان را ندارند، گاهی به روش‌های غیرعادی برای تسریع روند بهبودی پناه برده‌اند. دیه‌گو کاستا آخرین مورد از ورزشکارانی است که در دوران حضورش در اتلتیکومادرید از روش‌های عجیب و شگفت‌انگیز برای درمان استفاده کرد. او برای اینکه به فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۴ برسد، از جفت اسب و شوک برقی استفاده کرد. خودش گفت: «دو جلسه دوساعته سخت و دردناک داشتم اما بعد از آن خیلی راحت‌تر دویدم و احساس درد نداشتم.» اما کاستا تنها کسی نیست که چنین درمان‌هایی را تجربه کرده.


پائولا رادکلیف: روغن شترمرغ


دونده انگلیسی ماراتن بعد از آنکه در جریان تمرین با یک دوچرخه‌سوار برخورد کرد و فک و شانه و مهره‌های گردنش آسیب دید و چند جایش ورم کرد، برای تسریع روند درمان از روغن شترمرغ استفاده کرد چون فیزیوتراپش به او توصیه کرده بود. ادزارد ارنست، متخصص داروهای مکمل هم تأثیر فوق‌العاده روغن شترمرغ را برای درمان زخم و بریدگی تأیید کرده است.


فلیکس ماگات: پنیر، الکل و عشق


برد هانگلاند، مدافع سابق فولام ادعا کرد مربی آلمانی‌اش، فلیکس ماگات به او گفته برای درمان رانش پنیر را با الکل مخلوط کند و یک شب روی محل درد و صدمه بگذارد و درست قبل از اینکه به رختخواب برود به مادرش تلفن کند. بازیکن نروژی گفت: «ماگات گفت پنیر، الکل و واکنش بیولوژیکی عشقی که به‌خاطر تماس با مادرت احساس می‌کنی، پایت را خوب می‌کند.»


لویی ساها: زالو


لویی ساها دوران حرفه‌ای پرمصدومیتی داشت اما یک‌بار روش خاصی برای درمان را به کار برد. مهاجم سابق منچستریونایتد و تیم ملی فرانسه در سال ۲۰۱۰ در جریان نیمه دوم بازی اورتون با استون‌ویلا زودتر از موعد به ترکیب آبی‌ها برگشت. او گفت: «باورتان نمی‌شود؛ برای دیدن پدربزرگ و مادربزرگم که در گوادلوپ زندگی می‌کنند رفته بودم و روی زانویم زالو گذاشتم. از آن به بعد زانویم طبیعی نبود اما به‌خاطر اتفاقاتی که قبل از آن برای رباطم افتاده بود مجبور شدم، حالا بهترم و کمتر احساس درد می‌کنم. حالا از نظر جسمی و روحی بهترم و پا و انگیزه یک بازیکن ۲۰ساله را دارم.»


روبین فان پرسی: جفت اسب


مهاجم هلندی در سال ۲۰۰۹ دچار پارگی رباط قوزک شد و به بلگراد پرواز کرد تا یک خانم خانه‌دار صرب به‌نام ماریانا کوواچویچ را ببیند. این خانم برای درمان آسیب‌دیدگی از مایعی که از جفت اسب گرفته شده بود، استفاده می‌کرد و اگرچه بابت درمانش ۳هزار پوند می‌گرفت، اما طرفداران زیادی در میان بازیکنان لیگ برتر داشت و گلن جانسون و فابیو آئورلیو نیز به سراغ او رفته بودند. گفته می‌شود جفت اسب سرشار از پروتئین، آهن و مواد حیاتی دیگر است که در ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده فوق‌العاده مؤثرند.


داریوژ واسل: دریل کاری


مهاجم سابق استون‌ویلا و منچسترسیتی برای اینکه از درد و عفونت انگشت پا راحت شود، تلاش کرد در ناخن پایش یک سوراخ ایجاد کند اما اوضاع آنطور که می‌خواست پیش نرفت و چند بازی مهم را در آن فصل ویلا از دست داد. گراهام تیلور، مربی وقت ویلا گفت: «کسانی هستند که درد را درمان می‌کنند، او نباید خودش دست‌به‌کار می‌شد.» واسل هم در سال ۲۰۱۸ گفت: «من آنطور که در رسانه‌ها گفته‌اند، دریل بلک اند دکر برنداشتم. وقتی زیر ناخن خون مردگی ایجاد می‌شود، باید کاری کرد. می خواستم خودم در خانه این کار را انجام دهم اما نتوانستم چون واقعاً دست زدن به ناخن هم دردناک است چه برسد به سوراخ کردن آن با دریل.»


آنتونی جاشوا: لیوان‌گذاری


بوکسور معروف چندبار عکس‌هایی از خودش منتشر کرده که در حال لیوان‌درمانی است؛ به این شکل که لیوان‌های مخصوص با اندازه‌های متنوع را روی پوست می‌گذارند تا عمل مکش را انجام دهد و به بهتر جریان یافتن خون کمک کند. او در سال ۲۰۱۵ در اینستاگرام نوشت: «یک شروع عالی برای امروز. غذای خوب و بعد یک ماساژ بافتی عالی و لیوان‌درمانی تا فرایند بهبود کامل شود.»


گلن هادل: باوردرمانی


گلن هادل زیاد مصدوم می‌شد و برای خودش یک «باور-درمانگر» به‌نام ایلین دروری داشت. هافبک سابق انگلیس می‌گفت درمان معنوی دروری بارها به او کمک کرده بر مصدومیت غلبه کند. دروری بعدها در سال ۱۹۹۸ در جریان جام‌جهانی به استخدام تیم ملی انگلیس درآمد که مربی‌اش هادل بود. سر و صدای زیادی درست شد و بعد از آن هیچگاه اعتبار مربیگری سابق به هادل بازنگشت.


پیتر مک‌دونالد و یوسین بولت: خون بز

هانس ویلهلم مولر ولفارت که بیش از ۴۰ سال دکتر بایرن‌مونیخ بود، به پیتر مک‌دونالد مهاجم سنت جانستون اسکاتلند کمک کرد سریع‌تر خوب شود، اما از طریق ۵۰بار تزریق خون بز! این مهاجم توضیح داد: «این متخصص به من گفت همسترینگم خیلی منقبض است و من خون بز تزریق کردم؛ واقعاً مؤثر بود.»


یوسین بولت هم از مولر ولفارت در آستانه المپیک ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ کمک گرفت. ولفارت تورنمنت ریودوژانیرو را به یاد آورد و گفت: «من پنجشنبه به برزیل رسیده بودم و بولت یکشنبه مسابقه صدمتر داشت اما در جریان درمان حس خوبی داشتم که هر تزریق بجا و به‌موقع است. بعد از قهرمانی کفش‌های طلایی معروفش که رکورد جهان را در سال ۲۰۰۹ با آن شکسته بود، به من هدیه کرد. می‌خواست مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ را هم بدهد اما گفتم خودت آن را نگه دار، خودت آن را بردی.»


 جیمی ردنپ: خروس


مولر ولفارت به جیمی ردنپ هم کمک کرد. او به هافبک همیشه مصدوم لیورپول توصیه کرد از بخشی از تاج خروس به‌نام هایلارت استفاده کند که برای ترمیم مصدومیت زانو و کاهش دردش مؤثر است. ردنپ بعدها گفت: «به من کمک زیادی کرد، خوشحال بودم.» مایکل اوون، یورگن کلینزمن و آرین روبن تنها چند نام از نام‌های بزرگی هستند که از این روش مولر ولفارت استفاده کردند.


جیمز مایکل مک آدو: شوک الکتریکی به مغز


مهاجم قدرتی گلدن استیت وریرز در سال ۲۰۱۶ از شوک الکتریکی به مغز از طریق هدفون‌های خاص استفاده کرد و تصویر خودش در این حالت را روی توییتر گذاشت. با لبخندی که او داشت مشخص نبود چه حجمی از پالس‌های الکتریکی به مغزش وارد می‌شود. کمپانی این هدفون‌ها، هالو نوروساینس، مدعی شد این شوک‌ها کورتکس مغز را هدف قرار می‌دهند و از این طریق به توانایی جسمی و روحی فرد افزوده می‌شود.


فلوران مالودا: کشیدن دندان‌های عقل


فصل اولش در چلسی در سال ۲۰۰۷ خوب نبود اما او تقصیر را به گردن دندان‌های عقل انداخت که دردش اثر روانی مخربی روی او داشته و باعث به‌هم خوردن تمرکز و تعادلش شده. بازیکن سابق تیم ملی فرانسه بعد از آن دوران قابل قبولی در چلسی داشت. بعد از آن، سسک فابرگاس هم در سال ۲۰۱۰ برای رفع مصدومیت‌های همیشگی همسترینگ، دندان‌های عقلش را کشید.


تام پرستون: استیک‌درمانی


قوزک بازیکن جوان لنکسترسیتی در جریان تمرین آسیب دید و از دکتر تیم کمک خواست، البته اشتباهاً به هم‌تیمی‌اش، راب ویلسون پیام داد. او هم نام واتساپ خود را به‌نام و تصویر دکتر تیم تغییر داد و به او توصیه کرد ۱۰ دقیقه قوزک خود را در استیک راسته بگذارد. بعد هم خواست عکس‌های درمان خود را برای او بفرستد و این عکس‌ها را روی توییتر منتشر کرد که مدت‌ها باعث خنده تیم شده بود.


منبع: دیلی‌میل

بیشتر بخوانید:

شرط جدید واگذاری لائوتارو؛ ۶۰ میلیون یورو+ دو بازیکن

بهترین لحظه زندگی آندره آ استراماچونی

تگ ها


هری ردنپ اوسین بولت فلیکس ماگات دو و میدانی فلوران مالودا گلن هادل لوئیس ساها رابین فن پرسی بولتون واندررز فوتبال