از جی لیگ به بارسا و رئال مادرید؛ از ایران به لیگ یک قطر و پرتغال!

در حالی بازیکنان ژاپنی به تیم‌هایی چون رئال مادرید و بارسلونا منتقل می‌شود بازیکنان فوتبال ایران نهایتا در کشورهایی چون قطر و پرتغال به فوتبال خود ادامه می‌دهد....

طی روزهای اخیر دو ستاره جوان ژاپنی راهی تیم‌های مطرح اسپانیایی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار مدال، هیروکی آبه و تاکه فوسا کوبو دو دو پدیده ژاپنی هستند  که با انتقال به تیم‌های دوم رئال مادرید و بارسلونا از جی لیگ به لالیگا جذب شدند. 

از لیگ ایران هم بسیاری از ستاره‌های سرخابی در نقل و انتقالات پیشنهاد خارجی داشته و باشگاه ها و هواداران تیم خود را جان به لب کرده‌اند اما در نهایت تا بدین جا بختیار رحمانی به لیگ یک قطر رفته و مهرداد محمدی به آوس پرتغال!

بارگشت نورافکن به لیگ بلژیک و احتمال پیوستن چشمی به الاهلی  را هم حساب می‌کنیم تا مبادا تصور کنید زده ایم توی سر لیگ برتر ایران ولی...

 تفاوت از زمین است تا آسمان. گذشت  دورانی که با دایی، مهدوی کیا، کریمی، هاشمیان، رحمان رضایی، میناوند، باقری و خداداد، مجیدی و سامره در فوتبال اروپا حرف برای گفتن داشتیم. 

ما سالیان است که  دلخوش هستیم به اینکه هر تابستان تیم های بزرگ اروپا آزمون را می‌خواهند و هرگاه پنجره‌ها باز شد یک لژیونر از اروپا به قطر می رود یا برخی شان با سلام و صلوات به ایران بازمی‌گردند.

دقیقا این همه پیشرفت از کجا سرچشمه می‌گیرد؟

اخبار مرتبط:
زنگ خطر در سرخابی‌ها؛ تیم بستن مدیران در استقلال هم علنی شد

تگ ها


لیگ برتر ایران نقل و انتقالات اخبار نقل و انتقالات پدیده ژاپنی رئال مادرید حسین قدوسی فوتبال