از سیر تا پیاز محرومیت هنگفت تراکتور!

باشگاه تراکتور به پرداخت مبلغ ۸۲۰ هزار یورو به کوین کنستانت محکوم شده است....


به گزارش "ورزش سه"، باشگاه تراکتور در تابستان گذشته با کوین کنستانت، بازیکن سابق میلان به توافق رسید و برای حضوری قدرتمندانه در مسابقات لیگ برتراین بازیکن مشهور را جذب کرد. اما دوران حضور او در لیگ ایران کوتاه مدت بود و کوین کنستانت حتی یک بار هم برای تراکتور به میدان رفت.

حالا تراکتور به پرداخت مبلغ ۸۲۰ هزار یورو محکوم شده و در صورت عدم تمکین ممکن است تا سه فصل نقل و انتقالات دچار محرومت شود. حالا جزئیات محرومیت سنگین این باشگاه منتشر شده است.

متن دفاعیات طرفین به شرح زیر است؛

-کوین کنستانت و باشگاه تراکتور در تاریخ ۴ ژانویه ۲۰۱۹ قراردادشان را منعقد کردند.

-قرارداد به مدت سه و نیم فصل از ۵ ژانویه ۲۰۱۸ شروع و تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ معتبر خواهد بود.

-قرارداد برای سه فصل بعدی، پس از گذشت نیم فصل اول اختیاری است و می تواند توسط باشگاه در پایان هر فصل بر اساس رضایت کمیته فنی از عملکرد بازیکن فعال شود. بنابراین باشگاه حق یک جانبه را برای متوقف کردن روند همکاری و فسخ قرارداد برای فصل های ۲۰-۲۰۱۹، ۲۱-۲۰۲۰ و ۲۲-۲۰۲۱ بدون پرداخت غرامت به بازیکن دارد.

-تراکتور می تواند تصمیم بگیرد از حق خود در مورد فسخ قرارداد فوق الذکر استفاده کند. باشگاه موظف است حداکثر ۱۴ روز پس از آخرین مسابقه فصل به بازیکن در مورد ادامه همکاری اطلاع دهد، در غیر این صورت قرارداد برای فصل بعد معتبر خواهد بود.

-پرداختی ها به شکل زیر است:

(۱) ۸۰ هزار یورو "پس از امضای قرارداد.

(۲) ۳۰ هزار یورو به عنوان حقوق ماهیانه از ۱۵ فوریه ۲۰۱۹ تا ۱۵ مه ۲۰۱۹ (چهار مورد)

(۳) ۱۶۰ هزار یورو در حوالی تاریخ اول ژوئن ۲۰۱۹

(۴) ۲۴ هزار یورو به عنوان حقوق ماهیانه از ۳۰ آگوست ۲۰۱۹ تا ۳۰ مه ۲۰۱۹ (ده مورد)

(۵) ۱۶۰ هزار یورو در حوالی تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۰

(۶) ۳۴ هزار یورو به عنوان حقوق ماهیانه از ۳۰ آگوست ۲۰۲۰ ال ۳۰ می ۲۰۲۱ (ده مورد)

(۷) ۱۶۰ هزار یورو در حوالی تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱

(۸) ۳۴ هزار یورو به عنوان حقوق ماهیانه از ۳۰ آگوست ۲۰۲۱ تا ۳۰ می ۲۰۲۲ (۱۰ مورد)

- در ۴ ژانویه ۲۰۱۹، طرفین سندی را با عنوان "پیوست قرارداد" امضا کردند که ، به شرح زیر است:

-کوین کنستانت در تاریخ ۴ ژانویه سال ۲۰۱۹ که توسط باشگاه مورد معاینه پزشکی در ایران قرار گرفت و با توجه به یافته های این آزمایش که بخشی جدایی ناپذیر از این پیوست است، مشخص شد که این بازیکن دارای "مشکل پنهان ضربان نامنظم قلبی" بوده است. بازیکن نتایج معاینه پزشکی مورخ ۴ ژانویه ۲۰۱۹ پذیرفته و قبول می کند که این مشکل قلبی ممکن است در آینده او را از فوتبال بازی کردن منع کند.

-در بین تاریخ های ۱۶ ژانویه ۲۰۱۹ و ۲۱ ژانویه ۲۰۱۹، کوین کنستانت تحت معاینه های پزشکی مختلفی در ایران قرار گرفت ، از این رو متخصصان پزشکی مختلف به این نتیجه رسیدند که "ورزش حرفه ای برای این بازیکن خطرناک است و سلامت قلب او تأیید نشده است".

-در تاریخ ۴ فوریه ۲۰۱۹، پزشکی تصدیق کرد که مشکل کوین کنستانت "پیشرفت جزئی" داشته، اما مدعی شد که به دلیل "خطر بالای مرگ ناگهانی به دلیل شرکت در فعالیت های ورزشی"، او نمی تواند یک سال فوتبال بازی کند.

-در تاریخ ۱۶ فوریه ۲۰۱۹، باشگاه نامه ای به بازیکن ارسال کرده و به او اطلاع داد که براساس معاینات پزشکی انجام شده، کوین کنستانت ۳ ماه دیگر قادر به بازی فوتبال نخواهد بود و مطابق قرارداد و بند ۳ از این روز حق دریافت حقوق و دستمزدش را ندارد. علاوه بر این این باشگاه خاطرنشان کرد که نام این بازیکن را برای ادامه فصل از لیست تیم حذف می کند و کوین کنستانت در تاریخ ۱۳ مه ۲۰۱۹ دوباره تحت معاینه پزشکی بیشتر قرار خواهد گرفت.

-در تاریخ ۱۴ مارس ۲۰۱۹، این بازیکن تحت معاینه پزشکی در فرانسه قرار گرفته و تایید شد که او هیچ مشکلی از نظر قلبی نداشته و قادر است بدون محدودیت فوتبال بازی کند.

-در تاریخ ۲۵ می ۲۰۱۹، این بازیکن تحت معاینه پزشکی دیگری در ایران قرار گرفت. طبق گزارش تاریخ ۲۸ می ۲۰۱۹، مشخص شد کوین کنستانت هنوز در معرض خطر "حین حضور در زمین فوتبال" قرار داشته و نتیجه این بوده که بازیکن به دلیل مشکل قلبی نمی تواند در لیگ حرفه ای ایران بازی کند. این نامه همچنین به گزارش صادر شده در فرانسه اشاره کرد و مدعی شد این آزمایش "در شرایط استراحت" انجام شده است و معیار بررسی شرایط نیست.

-در تاریخ ۲۸ می ۲۰۱۹، باشگاه با نظر به آخرین تست معاینه پزشکی و مطابق با ماده دو قرارداد، نامه ای برای فسخ قرارداد به بازیکن ارسال کرد.

در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۹، بازیکن شکواییه اش را علیه باشگاه مطرح کرد و درخواست پرداخت مبلغ زیر را داشت:

(۱) ۳۰ هزار یورو به عنوان مبلغ باقیمانده از هزینه ثبت قرارداد

(۲) ۱۲۰ هزار یورو به عنوان پاداش مربوط به حقوق فوریه تا می ۲۰۱۹؛

(۳) یک میلیون و ۴۰۰ هزار یورو به عنوان غرامت برای نقض قرارداد

-علاوه بر این کوین کنستانت خاطرنشان کرد که نمی توان قرارداد را به دلایل پزشکی فسخ کرد و این وظیفه باشگاه است که قبل از امضای قرارداد، معاینات پزشکی را انجام دهد. او همچنین مدعی شد به دلیل مطرح شدن این ادعاهای دروغین در انظار عمومی، او مدت هاست نتوانسته به عضویت تیمی دربیاید.

-اما باشگاه تراکتور مدعی شد تست پزشکی قبل از عقد قرارداد انجام شده و بنابراین قرارداد وابسته به تست پزشکی نبوده است،  بنابراین آنها اطمینان دارد که قرارداد و پیوست معتبر هستند. علاوه بر این باشگاه اعلام کرد که خود بازیکن هنگام امضای قرارداد نتایج تست های مذکور را تایید می کند. درمورد فسخ قرارداد نیز باشگاه مدعی شد حق دارد طبق قرارداد این کار را انجام دهد.

رای کمیته حل اختلاف اینگونه بوده است:

-ادعای کوین کنستانت، شاکی پرونده تا حدی پذیرفته شده است. باشگاه تراکتور تبریز باید مبلغ ۱۲۰ هزار یورو را به عنوان پاداش معوق، به علاوه بهره پرداخت کند.

-همچنین تراکتوز باید مبلغ ۷۰۰ هزار یورو را به عنوان جبران خسارت قرارداد، به علاوه بهره ۵٪ به کوین کنستانت پرداخت کند. هر گونه ادعای دیگری که توسط بازیکن مطرح شده رد می شود.

-در صورتی که مبالغ فوق الذکر در مدت ۴۵ روز از زمان ابلاغ توسط باشگاه از طریق بانک مربوطه به بازیکن پرداخت نشود، تراکتور از خرید بازیکن جدید، چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی، تا زمان پرداخت مبلغ تعیین شده و برای حداکثر مدت زمان سه دوره نقل و انتقالاتی محروم خواهد شد.

محرومیت ذکر شده بلافاصله پس از پرداخت مبالغ لغو می شود. در صورتی که مبلغ فوق الذکر به علاوه بهره تا پایان محرومیت سه دوره ای پرداخت نشده باشد، موضوع بنا به درخواست جهت بررسی و تصمیم رسمی به کمیته انضباطی فیفا ارسال می شود.

تگ ها


تراکتور کوین کنستانت فوتبال