از شایعه تا واقعیت؛سکوت مصلحتی استقلالی ها

همانطور که حتماً این موضوع را شنیده اید، یکی از پرسروصداترین اتفاقات روزهای اخیر اطراف باشگاه استقلال، شایعه مخالفت وزارت ورزش وجوانان با حضور اشکان دژاگه در استقلال بود ......

همان‌طور که حتماً این موضوع را شنیده اید، یکی از پرسروصدا‌ترین اتفاقات روز‌های اخیر اطراف باشگاه استقلال، شایعه مخالفت وزارت ورزش وجوانان با حضور اشکان دژاگه در استقلال بود.
 صفحات هواداری در فضای مجازی و همچنان برخی خبرنگاران ورزشی با اعلام این موضوع که نام دژاگه در لیست خرید استقلال دیده می‌شود، اما مدیران این باشگاه به خاطر آنکه وزارت ورزش به آن‌ها مجوز نداده، اقدام به جذب دژاگه نکردند، سروصدای زیادی در فوتبال ایران به پا کردند، اما در این مورد شنیدیم هیچ مذاکره‌ای صورت نگرفته و از اول هم قرار نبود دژاگه به ایران بیاید. 
از یک سو، اشکان یک پیشنهاد خوب از لیگ چمپیون‌شیپ یا لیگ دسته پایین‌تر از لیگ برتر انگلیس دارد و می‌خواهد بار دیگر شانس خود برای رسیدن به این لیگ را امتحان کند و از سوی دیگر هیچ تماسی با او یا مدیربرنامه‌ها و ایجنتش برای پیوستن به استقلال حاصل نشده بود. 
دژاگه قبل از حضور در جام جهانی برای باشگاه ناتینگهام فارست بازی می‌کرد که در یکی از جلسات تمرینی مصدوم شد و این موضوع باعث از دست دادن بازی برای تیم ملی در جام جهانی بود. با این حال دژاگه همراه تیم ملی به روسیه رفت و همین حضور در روسیه می‌تواند بهترین تبلیغ ممکن برای او باشد. 
یکی از نزدیکان دژاگه به ما گفت: «استقلالی‌ها برای جذب دژاگه وارد عمل نشده بودند و وزارت ورزش، هیچ دستوری مبنی بر عدم جذب این بازیکن نداده بود. البته اگر آن‌ها هم پیشنهادی بابت جذب دژاگه می‌دادند، باز هم اشکان قبول نمی‌کرد، چون تمام زندگی‌اش خارج از ایران است و نمی‌تواند به ایران برگردد و اینجا بازی کند. خیلی بعید است حتی اگر پیشنهادی از جانب استقلال مطرح می‌شد، باز هم اشکان به ایران می‌آمد و برای آبی‌پوشان بازی می‌کرد زیرا او دو فصل قبل، زمانی که موضوع پیوستنش به پرسپولیس مطرح شده بود، گفت: نمی‌تواند راهی لیگ ایران شود.» 
با این حال، مدیران استقلال هرگز به موضوع اعتراض هواداران نسبت به عدم جذب دژاگه ورود نکردند و دلیل این امر، نامعلوم است. البته شاید موجی که طرفداران استقلال ساخته بودند، باعث این موضوع شد. تنها کسی که اشاره‌ای به چنین اتفاقاتی داشت، پندار توفیقی بود که بدون نام بردن از دژاگه، تمام شایعات مربوط به دخالت وزارت ورزش در جذب بازیکن برای استقلال را رد کرد.

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال