از طارمی تا وولی؛ درخشش مهاجمان آسیایی در اروپا

بعد از گلزنی مهدی طارمی با پیراهن ریوه آوه، وو لی مهاجم تیم اسپانیول نیز موفق به گلزنی شد و دیاچی کامادا نیز روی یک حرکت فوق العاده پاس گل داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فوتبالیست های آسیایی هفته درخشانی را در لیگ های معتبر اروپایی سپری کردند و توانستند با یک پنالتی، دو گل و یک پاس گل، پرچم این قاره را در بوندسلیگا، لیگ پرتغال و لالیگا بالا نگه دارند.

ابتدا نوبت مهدی طارمی بود که با پیراهن ریوه آوه بدرخشد. او در دقیقه ۳۵ توسط مدافع تیم موریرنس روی زمین افتاد و یک دقیقه بعد خودش پشت توپ قرار گرفت و با ضربه محکم به وسط دروازه، نخستین گل خود بعد از شیوع ویروس کرونا را به ثبت رساند و در نهایت نیز ریوه آوه با کسب پیروزی شیرین ۱-۰ شانس خود را برای کسب سهمیه لیگ اروپا حفظ کرد.

روز گذشته در بوندس لیگا دیاچی کامادا ستاره ۲۳ ساله تیم اینتراخت فرانکفورت عملکرد خوبیرا از خود نشان داد و پس از دریبل سه بازیکن تیم هرتا برلین توپ را به آندره سیلوا ستاره پرتغالی سپرد تا او دروازه خالی از دروازه بان را باز کند و اینتراخت ۱-۰ عقب افتاده را پیش بیندازد.

در همان دقایق بود که مهاجم چینی تیم اسپانیول هم با فراری زیبا از پشت مدافعان تیم دپورتیوو آلاوس در موقعیت تک به تک با روبرتو خیمنز دروازه وی را گشود و پیروزی اسپانیول ته جدولی را قطعی کرد. تیم دوم ایالت کاتالونیا با بردی که با گل وو لی ستاره ۲۸ ساله تیم ملی چین به دست آمد، اختلاف امتیاز با منطقه سبز را کاهش داد و به بقا امیدوار شد.

بیشتر بخوانید:

تک گل سه امتیازی مهدی طارمی برای ریوآوه

بنفیکا دست بردار مهدی طارمی نیست

 

 

تگ ها


ریوآوه فوتبال جهان مهدی طارمی فوتبال