از نظر ورزشگاه، تهران می‌تواند همه بازی‌ها را میزبانی کند

مدیرکل ورزش استان تهران معتقد است می‌شود ادامه مسابقات لیگ برتر را به صورت متمرکز در تهران برگزار کرد‌. تهران به اندازه کافی ورزشگاه دارد. فقط نیاز به برنامه ریزی برای تمرین و اسکان‌ تیم ها خواهد داشت....

به گزارش "ورزش سه"، رضا گل محمدی دقایقی پیش به عنوان مهمان تلفنی رادیو روی خط آمد و به سوالات مجری برنامه پاسخ داد. او در پاسخ به این سوال که آیا در صورت ادامه بازی های لیگ برتر در تهان، این شهر امکان برگزاری بازی ها در ۹ هفته پایانی را دارد یا خیر گفت: ببینید ظرفیت تهران و ورزشگاه هایش مشخص است و می توانم بگویم که ما در تهران بیشتر از تمامی استان های ایران ورزشگاه داریم اما ظرفیت برای برگزاری بازی های ۱۶ تیم یعنی ۸ دیدار همزمان، به برنامه ریزی های انجام شده برمی گردد و اینکه نیاز است بازی ها به صوت همزمان برگزار شود یا در دو زمان باشد؟ 

او در این باره ادامه داد: ضمن اینکه به لحاظ اقامتگاهی هم باید برای تیم ها فکر شود. من فکر می کنم جز معدود شهرهایی که این ظرفیت را دارد تهران است اما اینکه بهترین تصمیم خواهد بود یا خیر، با تدبر عمل کرد. -

مدیرکل ورزش استان تهران درباره اینکه در ثبت احوال نام ۱۶ ورزشگاه در استان تهران به ثبت رسیده است. از چند ورزشگاه از این ۱۶ مجموعه به لحاظ جمیع جهات قابل استفاده است، گفت: علاوه بر این ورزشگاه هایی که شما اشاره فرمودید چند ورزشگاه هم در سال های اخیر ساخته است. ورزشگاه های پنج هزار نفره که در شهرستان های استان تهران ساخته است مانند ورزشگاه اسلامشهر که آنقدر خوب که می توان در آن بازی های بین المللی را در حد نرمال برگزار کرد. 

او ادامه داد: به غیر از این ورزشگاه هایی که شما نام بردید که برخی از آنها در دانشگاههاست،  برخی از آنها هم در شهرستان هاست در صورتی که بازی ها بدون حضور تماشاگران شود این ورزشگاه هاامکان برگزاری بازی را دارند. اما باید از نظر حمل و نقل و اقامتگاهی و هتلینگ برای تیم هایی که می آیند به علاوه امکانات لجستیکی که برای برگزاری بازی ها باید در نظر گرفت، در حد قابل قبول می توان بازی ها برگزار کرد البته در حد معمول و نه آرمانی چون همین ورزشگاه هایی که نام بردید از یک زاویه برگزاری بازی مناسب است اما اگر بخواهیم بگوییم با همه شرایط استاندارد می توان بازی ها را در آنها برگزار کرد یا خیر باید بگویم ۷۰ درصد این ورزشگاه ها امکان برگزاری بازی ها با تمام شرایط را نخواهد داشت.

تگ ها


سازمان لیگ برتر ورزشگاه آزادی