از نیکبخت تا نادری؛ انتقامی پس از ۱۵ سال

بالاخره شایعات این چند وقت اخیر به واقعیت تبدیل شد و محمد نادری چپ پا از پرسپولیس به استقلال پیوست...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شاید هیچ کدام از طرفداران پرسپولیس و استقلال تو ضمیر ناخودآگاه خودشان هم فکر نمی کردند محمد نادری  تعویض طلایی یحیی گل محمدی در آخرین داربی برگزار شده بین استقلال و پرسپولیس  که زمینه ساز گل مساوی پرسپولیس در بدو حضور در زمین بوددر فصل نقل وانتقالات به  استقلال برود.


محمد نادری که بین دونیمه و در حالی که پرسپولیس با یک گل از حریف دیرینه عقب بود به زمین آمده بود ،خیلی زود و قبل از دقیقه ۵۵به دلیل مصدومیت از زمین بازی بیرون رفت تا ادامه بازی و لیگ قهرمانان آسیا را هم از دست بدهد، ولی او قبل از مصدومیت کار خودش را کرده بود و آخرین سانترش در پرسپولیس از جناح چپ این تیم را علیپور با پاس رو به عقب به بشار رسن داده بود تا قرمزها بازی را برابر کنند.از این مثلث  گل مساوی قرمزها، علیپور به پرتغال رفته ،بشار هنوز به تمرینات برنگشته و محمد نادری هم به استقلال پیوست.


انتقال نادری به استقلال  که شایعات آن چند مدتی بود به گوش می رسید شاید مرهمی باشد برای طرفداران این تیم که ۱۵سال قبل و قبل از آغاز فصل ۸۴-۸۵ علیرضا نیکبخت واحدی چپ پای خود را در تیم رقیب دیدند.
نیکبخت واحدی بعد از ۸سال حضور در استقلال و در دوران اوج فوتبالیش ودر ۲۵سالگی به پرسپولیس رفت تا مزه قهرمانی با این تیم را هم بچشد.کاری که شاید نادری به آن فکر می کند.نادری در حالی به استقلال پیوست که در آخرین دیدار رسمی تیم ملی کشورمان برابر عراق یکی از یارهای تعویضی بود و مزه ملی پوش شدن با پرسپولیس چشیده بود ،مثل علیرضا نیکبخت واحدی که او هم با استقلال به تیم ملی رسیده بود.هر دو چپ پا بودند ،هر دو ملی پوش بودند و هر دو به صورت مستقیم به تیم رقیب پیوستند.


انتقال بین این دو تیم سابقه زیادی دارد از جوادالله وروی و غلامرضا فتح آبادی گرفته تا شاهرخ بیانی و مهدی هاشمی نسب که به صورت مستقیم به رقیب دیرینه پیوستند و یا احمد رضا عابدزاده و داود سیدعباسی و میثم بائو و مرحوم اولادی ....که راه غیر مستقیم انتخاب کردند.


 این داربی پایانی را برای خود متصور نیست ،هوادارها بازی با رقیب دیرینه را از فصل نقل و انتقالات شروع شده می بینند و در زمین بازی اوج آن را تماشا می کنند.


آبی ها حالا بعد از ۱۵سال انتطار و زخم شدید روی صورت به خاطر رفتن نیکبخت به پرسپولیس ،ضربه را تلافی کرده اند و چپ رونده قرمزها را جذب کردند.این قصه ادامه دارد و پایانی برای آن نیست.ضرباتی که سال ها برای جبرانش به انتظار میشینی و حالا منتظر عکس العمل رقیب می مانی .عین زمین فوتبال ،حمله و ضد حمله اگرچه این ضد حملات ۱۵سال زمان نیاز داشته باشد.
محمدرضا تقی خانی

بیشتر بخوانید:

نیکبخت: نادری بی حاشیه است و موفق می شود

صحبت های نیکبخت پس از پیوستن محمد نادری به استقلال

 

 

تگ ها


استقلال تهران علیرضا نیکبخت واحدی فوتبال ایران محمد نادری لیگ برتر خلیج فارس فوتبال