از چمن مصنوعی تا ملی‌پوشان؛ همه چیز علیه پرسپولیس

پرسپولیس در شرایطی باید خود را مهیای حضور در لیگ قهرمانان و جدال برابر استقلال تاجیکستان کند که موانع زیادی را پیش روی خود می‌بیند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بعد از صعود به مرحله حذفی که با صدرنشینی در هند برای شاگردان یحیی گل محمدی شکل گرفت، آنها بعد از چند ماه بار دیگر راهی این رقابت‌ها خواهند شد تا در مرحله یک شانزدهم برابر استقلال تاجیکستان در دوشنبه حاضر شوند.

این در حالیست که پرسپولیس با شرایطی متفاوت نسبت به مرحله قبلی در این جدال حاضر خواهد شد. جدایی احمد نوراللهی، محمد حسین کنعانی زادگان و شهریار مغانلو و اضافه شدن ۴ بازیکن جدید تا به اینجا به لیست پرسپولیس یکی از عواملی است که با توجه به تعطیلی لیگ باعث خواهد شد یحیی گل محمدی بیش از همیشه نگران ناهماهنگی بازیکنانش خواهد بود.

تعطیلی لیگ و اضافه شدن بازیکنان جدید و دور بودن این تیم از مسابقات باعث خواهد شد تا این تیم با شرایطی متفاوت نسبت به استقلال تاجیکستان که این روزها حضوری فعال در مسابقات لیگ این کشور دارد، برابر حریف حاضر شود. با این حال یحیی گل محمدی در این رابطه سه بازی تدارکاتی برای تیمش مقابل تراکتور (۲ بازی) و تیم ملی دانشجویان در نظر گرفته است. اما این اتفاق هم در حالی رقم خواهد خورد که نه در تمرینات چند روز آتی و نه در این دیدارها نمی‌تواند از برخی نفرات تیمش به دلیل حضور در اردوی تیم ملی سود ببرد.

سعید آقایی، وحید امیری، مهدی عبدی، مهدی ترابی و میلاد سرلک پنج سهمیه کنونی این تیم در تیم ملی هستند تا آنها حتی در دیدارهای تدارکاتی در نظر گرفته شده هم، با کمترین شرایط لازم برای هماهنگی برابر تراکتور و تیم ملی دانشجویان حاضر شوند. 

موضوع دیگر و نگران کننده برای پرسپولیس و یحیی گل محمدی بازی در چمن مصنوعی برابر استقلال تاجیکستان خواهد بود. پرسپولیس که تمرینات و دیدارهای خود را در چمن استاندارد و طبیعی برگزار کرده، باید برابر حریف تاجیکستان در چمن مصنوعی حاضر شود و اعتراض چند باره آنها به کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز در این زمینه بی نتیجه بوده است.

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال