از گواردیولا تا پویول؛ برنامه هایی برای بازسازی بارسلونا

خوان لاپورتا رئیس اسبق باشگاه بارسلونا، آماده حضور در انتخابات بعدی این باشگاه است....


به گزارش "ورزش سه"، خوان لاپورتا در سال ۲۰۰۳ چهره ای گمنام بود که به عنوان رئیس باشگاه بارسلونا به جهان فوتبال معرفی شد و معمار بلوگرانای نوین لقب گرفت. او در ابتدا ستاره ای بزرگ مانند رونالدینیو را جذب کرد که درخشش فوق العاده ای در ترکیب این تیم داشته و در اواخر نیز با استخدام پپ گواردیولا، زمینه ساز ساخته شدن تیم رویایی ابتدایی دهه گذشته میلادی شد.

شرایط برای جوزپ بارتومئو مساعد نیست و احتمال انتخاب نشدن او در سال بعد به عنوان رئیس باشگاه بارسلونا وجود دارد. شبکه ال چیرینگیتو در گزارشی مدعی شد حضور خوان لاپورتا در انتخابات قطعی است و او برنامه های بزرگی برای بازسازی این باشگاه در سر دارد.

خوان لاپورتا در اولین اقدام قصد دارد ژاوی را به عوان سرمربی جدید بارسلونا انتخاب کند و همچنین با توجه به رابطه خوبی که با پپ گواردیولا دارد، می خواهد از او در آینده به عنوان مدیر ورزشی باشگاه بهره گیرد. همچنین قرار است کارلس پویول نیز به بدنه مدیریتی باشگاه اضافه شود و در واقع قصد خوان لاپورتا بازگرداندن ستاره های محبوب و بازرگ بارسلونا به باشگاه است. در این میان شاید همکاری با پویول و ژاوی چندان دشوار نباشئد، اما باید آیا خوان لاپورتا قادر به راضی کردن پپ گواردیولا برای رها کردن نیمکت مربیگری خواهد بود یا خیر.

تگ ها


لاپورتا پپ گواردیولا پویول منچستر سیتی بارسلونا