استاتزمن: خوشحالم می‌توانم الهام‌بخش معلولان باشم

کماندار بدون دست آمریکایی از این که می‌تواند الهام بخش ورزشکاران معلول باشد ابراز خوشحالی کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ایسنا، مت استاتزمن در بازی‌های پارالمپیک لندن موفق به کسب مدال نقره در رشته کامپوند شد، اما چهار سال بعد در ریو توفیقی پیدا نکرد. وی حالا در توکیو قصد مدال‌آوری دارد.

استاتزمن که به «تیرانداز بی‌دست» شهرت دارد پس از این که در رقابت‌های کامپوند شرکت کرد مقابل خبرنگاران قرار گرفت و به پرسش‌های آن‌ها پاسخ داد.


وی که صاحب سه پسر است گفت نتوانسته آن‌ها را به توکیو بیاورد. استاتزمن در این مورد گفت: از طریق شبکه‌های مجازی با آنها ارتباط دارم. فرزندانم به من روحیه می‌دهند. بدون آن‌ها نمی‌توانستم کاری انجام دهم. هر کاری را برای مراقبت از آن‌ها انجام می‌دهم. هر شب با فرزندانم حرف می‌زنم.

این تیرانداز آمریکایی در پاسخ به این سؤال که آیا می‌تواند الگوی افراد دارای معلولیت باشد، اظهار داشت: افتخار می‌کنم که می‌توانم الهام‌بخش آنها باشم.

استاتزمن در مستندی به نام «برخاستن ققنوس» هم حضور پیدا کرده است که به زندگی قهرمانان پارالمپیکی می‌پردازد. وی راجع به حضور در این مستند هم گفت: افتخار می‌کنم که می‌توانم به دنیا نشان بدهم چه کاری از دستم برمی‌آید و این به آنها انگیزه می‌بخشد تا کار خود را بهتر انجام دهند.

استازمن در توکیو خستگی‌ناپذیر است. وی ۷۲ تیر در کمان گذاشت و رها کرد، اما گفت هم‌چنان توان تیراندازی داشته است. وی با طرح این موضوع خاطر نشان کرد: می‌توانستم ۳۰۰ تیر دیگر بیندازم. تقریباً احساس می‌کردم سوپرمن شده‌ام.

او گفت: در دو سال گذشته همه چیز به لحاظ ذهنی خیلی خوب برای من پیش رفته است. من برای بازی‌های پارالمپیک توکیو آماده هستم.

«آیا معلولیت می‌تواند دلیلی برای خانه‌نشینی باشد؟»، کماندار بدون دست آمریکایی در پاسخ به این پرسش هم گفت: نه، هرگز چنین نیست. قبل از این به خاطر مشکلی که داشتم هیچ جایی به من کار نمی‌دادند. و من تیر و کمان را تقریباً خودم با تماشای ویدیوهای آموزشی یاد گرفتم.

استاتزمن در پایان گفت: به اعتقاد من هیچ عذری پذیرفته نیست.

تگ ها


پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ پارالمپیک