پزشک اسپانیایی: استادیوم نوکمپ باید تا پاییز تعطیل باشد

اوریول میتجا، پزشک اسپانیایی شرایط این کشور در مورد ویروس کرونا را رضایت بخش نمی داند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه،  اسپانیا یکی از بیشترین کشورهای درگیر ویروس کرونا در کل قاره اروپا بوده و افراد زیادی جان خود را در این کشور در جنوب قاره از دست داده اند. اوریول میتجا، محقق بیماری های عفونی در بیمارستان کان روتی در بارسلونا مدعی شد فوتبال باید تا فصل پاییز و ریشه کن شدن کامل ویروس در این کشور تعطیل شود.

اوریول میتجا گفت: "استادیوم نوکمپ می تواند یک نمونه برای ما باشد. من تا پاییز دوباره درهای این استادیوم را باز نمی کنم. هواداران فوتبال باید منتظر بمانند تا دوباره تماشای بازی ها از نزدیک را تجربه کنند.

ما تخمین می زنیم که ۱۰ یا ۱۵ درصد از جمعیت ایالت کاتالونیا به تقریبا نیم میلیون نفر می شوند، به ویروس کرونا آلوده شده اند. نمی شود تضمین کرد که همه آنها مصون بمانند، اما اگر برای بار دوم فردی به ویروس کرونا مبتلا شده باشد، احتمالا به اندازه بار اول در معرض خطر نخواهد بود.

من نمی دانم چه زمانی شرایط در دنیایی را که در آن زندگی می کنیم بهبود خواهیم یافت، اما ویروس کرونا احساس همبستگی ما را افزایش داده و این یک درس بزرگ برای همه خواهد بود. بسیاری از افراد فقیر در جهان هستند که از بیماریهای واگیر رنج برده و به این شرایط عادت دارند."

بیشتر بخوانید:
موج دوم کاهش دستمزدها در بارسا!
رونالدو در آستانه ثروت یک میلیارد دلاری!
روزی که ژابی، جرارد را تا مرز انفجار برد 

تگ ها


ویروس کرونا فوتبال جهان بارسلونا ورزشگاه نیوکمپ فوتبال