استارت تیم های ملی کشتی برای جهانی ۲۰۲۰

بعد از اعلام اتحادیه جهانی مبنی بر برگزاری مسابقات جهانی ۲۰۲۰ جلسه فوق العاده کادرهای فنی تیم های ملی و رئیس فدراسیون کشتی برگزار شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شب گذشته بود که بعد از مدت ها انتظار اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد مسابقات جهانی ۲۰۲۰ در آذرماه به میزبانی صربستان برگزار خواهد شد؛ اتفاقی که بعد از مدت ها تعطیلی مسابقات کشتی در سراسر جهان رخ می دهد. 


ایران هم که برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرده بود، خیلی زود دست به کار شد. صبح امروز محمد بنا و غلامرضا محمدی، سرمربیان تیم های ملی کشتی فرنگی و آزاد با علیرضا دبیر جلسه فوق العاده ای را برگزار کردند تا در زمان محدود باقی مانده برای مسابقات جهانی برنامه ریزی کنند. 


در پایان این نشست تصمیمات زیر از سوی مسئولان و کادرفنی تیم های ملی اتخاذ شد: 


- پس از پایان دور رفت مسابقات لیگ برتر، برنامه ریزی در مورد برگزاری دور برگشت رقابتها به بعد از رقابت های جهانی صربستان موکول شد.
- حداکثر ۳۰ کشتی گیر از تیم ملی آزاد و ۳۰ کشتی گیر از تیم ملی کشتی فرنگی به همراه کادر فنی مربوطه از روز پنج شنبه ۲۴ مهرماه برای انجام تست های کرونا اقدام خواهند نمود و پس از اعلام نتایج، از روز بعد، اردوها آغاز خواهد شد.
- ملاک انتخاب کشتی گیران بر اساس نظر کادر فنی، وفق ضوابط سال گذشته از جمله مسابقات جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان، تورنمنت های بین المللی، جام بین المللی تختی، رقابت های قهرمانی آسیا (هند ۲۰۲۰)، نحوه عملکرد کشتی گیران در اردوها، مسابقات احتمالی درون اردویی و شرایط جسمانی و نتیجه آزمایشات کرونا پیش از اعلام قطعی اسامی و اعزام نفرات خواهد بود و  نفرات ملی پوش در نهایت با نظر کادر فنی و با عدالت انتخاب می شوند.
- اسامی تیم ملی کشتی آزاد به جهت حضور در اردو (از روز ۲۵ مهرماه) اعلام شد و اسامی تیم ملی کشتی فرنگی نیز برای حضور در اردو پس از برگزاری دور رفت رقابت های گروه ب لیگ برتر کشتی فرنگی در اسرع وقت اعلام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

برگزاری رقابتهای جهانی کشتی در صربستان قطعی شد

طلسم تعطیلی اردوی تیم ملی کشتی شکست/ استارت ملی‌پوشان از روز جمعه

 

 

تگ ها


کشتی علیرضا دبیر محمد بنا فرنگی کشتی