استارت دوباره زارع برای مبارزه با کشتی‌گیر آمریکایی

امیرحسین زارع که در سال ۲۰۲۱ به دو مدال طلا و برنز جهان و المپیک رسید، برای حضور در لیگ برتر کشتی استارت زد....

او در غیاب گیبل استیوسون جوان ۲۱ ساله آمریکایی که در ثانیه‌های پایانی فینال المپیک موفق به کامبک شده و گنو پتریاشویلی گرجستانی را شکست داد، طلای جهان را از آن خود کرد.

کشتی‌گیر ۲۱ ساله آملی در اسلو، طاها آکگول ترک را در نیمه نهایی از پیش رو برداشت و در فینال نیز از سد پتریاشویلی گذشت. کشتی‌گیری که در المپیک مغلوبش شده بود.

بعد از این اتفاق گیبل استیوسون که بعد از طلای المپیک، ورود رسمی‌اش به کشتی کج را با قراردادی رسمی فاش کرد، گفت که برای مبارزه با زارع به تشک بازخواهد گشت.

او وقتی که زمان مسابقه دوستانه دو تیم ایران و آمریکا، روز ۲۳ بهمن ماه اعلام شد، کری دیگری برای قهرمان ایرانی خواند و از ایران خواست که حتما زارع را با خود به آمریکا بیاورند تا دو جوان طلایی سنگین وزن، با هم رودررو شوند.

امیرحسین زارع حالا دیگر تمریناتش را بار دیگر آغاز کرده و به نظر می‌رسد مهم‌ترین مسابقه‌ای که پیش رویش قرار دارد، همین مسابقه دوستانه با آمریکایی‌ها باشد.

قهرمان ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد جهان قرار است کار خود را با لیگ استارت بزند و به نظر می‌رسد او روز شنبه هفته آینده، در دور برگشت لیگ برتر آزاد، تیم شهرش فولادین ذوب آمل را همراهی خواهد کرد.

البته با توجه به اینکه این تیم یدالله محبی دیگر مدعی سنگین وزن را هم در اختیار دارد، ممکن است زارع تنها در مرحله پایانی لیگ برای آملی‌ها کشتی بگیرد، اما اکنون در اردوی آماده سازی تیمش در آمل حضور دارد.

تگ ها


آزاد کشتی امیرحسین زارع کشتی