استارت لیگ والیبال به امید تمام شدن!

لیگ برتر والیبال ایران در حالی از فردا با حضور ۱۵ تیم آغاز می شود که امیدواری اهالی والیبال به تمام شدن این مسابقات برخلاف فصل گذشته است....

به گزارش "ورزش سه"، تاکنون ۳۳ دوره از لیگ حرفه ای والیبال ایران برگزار شده و از فردا سی و چهارمین دوره با حضور ۱۵ تیم استارت می خورد. نسبت به سال‌های گذشته، این مسابقات حداقل یک ماه زودتر آغاز می شود تا  حتی مشکلات احتمالی به خاطر شیوع ویروس کرونا هم نتواند باعث نیمه تمام ماندن مسابقات مثل فصل گذشته شود.


طبیعتا مثل همه رشته های دیگر، مسابقات لیگ والیبال هم بدون تماشاگر بود و تیم ها نیز باید پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت را رعایت کنند.


در این دوره از رقابت‌ها ۱۵ تیم شهرداری ورامین، فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، شهرداری ارومیه، پیکان تهران، شهرداری گنبد کاووس، شهرداری قزوین، هورسان رامسر، آذر باتری ارومیه، خاتم اردکان، سایپا تهران، شهداب یزد، فولاد سیرجان، راه‌یاب ملل کردستان، لبنیات هراز آمل و شهروند اراک حضور دارند. در دور مقدماتی این دوره از رقابت‌ها، تیم‌ها در قالب یک گروه به صورت رفت و برگشت با هم مسابقه می‌دهند و سپس هشت تیم برتر راهی مرحله پلی‌آف خواهند شد.


البته از نظر تعداد تیم‌های شرکت کننده، کم‌ترین تعداد در دوره دوازدهم یعنی سال ۱۳۷۷ بوده است که رقابت‌ها با حضور هفت تیم برگزار شد و بیش‌ترین حضور تیم‌ها نیز در دوره هجدهم در سال ۱۳۸۳ که رقابت‌‌ها با حضور ۱۸ تیم پیگیری شد.


تیم والیبال پیکان با ۱۲ دوره قهرمانی، پرافتخارترین تیم شرکت کننده در مسابقات لیگ برتر والیبال ایران است. این تیم پنج عنوان نایب قهرمانی و چهار مدال برنز نیز در پرونده کاری خود در این رقابت‌ها دارد.


در سی و سه دوره لیگ برتر مردان ایران که یک دوره آن به دلیل بحران کرونا ناتمام ماند (سال ۹۸) تا کنون ۱۲ تیم در سکوی نخست و قهرمانی ایستاده‌اند و باید دید قهرمان سی و چهارمین دوره در روزهای پایانی سال ۹۹ چه تیمی خواهد بود.


 در هفته نخست این رقابت ها یک تیم استراحت می کند و ۱۴ تیم دیگر ۷ دیدار را در شهرهای مختلف برگزار خواهند کرد. دربی ارومیه، رویارویی سپاهان با خاتم اردکان و جدال هراز آمل و پیکان تهران از دوئل های دیدنی هفته اول به حساب می آید.


اتفاق عجیب اما در دیدار سایپا و هورسان رامسر است که با توجه به مثبت شدن تست کرونای تعداد زیادی از بازیکنان هورسان قرار بود لغو شود، اما با اعلام فدراسیون برگزار خواهد شد! گفته می شود تیم مازندرانی با ۶ بازیکن راهی تهران شده است.

برنامه هفته اول لیگ برتر والیبال:


شهرداری ورامین – شهرداری قزوین
شهرداری ارومیه – آذر باتری ارومیه
فولاد مبارکه سپاهان – خاتم اردکان
شهرداری گنبد – شهداب یزد
فولاد سیرجان – راه‌یاب ملل کردستان
لبنیات هراز آمل – پیکان تهران
سایپا-هورسان رامسر

تگ ها


والیبال لیگ برتر والیبال ایران