استاندار مازندران خواستار پیگیری مدال طلای کمیل قاسمی شد

استاندار مازندران با ارسال نامه به رئیس کمیته ملی المپیک، رسما خواستار پیگیری مدال طلای کمیل قاسمی شد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، اوایل مردادماه سال گذشته، سایت اتحادیه جهانی کشتی رسماً اعلام کرد با توجه به محرز شدن دوپینگ نفرات برتر سنگین وزن کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۲ لندن، مدال طلای این وزن به کمیل قاسمی خواهد رسید. سایت اتحادیه جهانی همچنین با استناد به رأی کمیسیون انضباطی کمیته بین المللی المپیک در مورد نتیجه تست دوپینگ آرتور تایمازوف ازبکستانی اعلام کرد تست مجدد دوپینگ مربوط به المپیک ۲۰۱۲ لندن نشان می‌دهد تایمازوف به دلیل استفاده از ماده ممنوعه دهیدروکلرمتیل تستوسترون، دوپینگش مثبت شده است.

بدین ترتیب با حذف این کشتی‌گیر از جدول مدالی و تغییر در جمع نفرات برتر، مدال طلای وزن ۱۲۰ کیلوگرم المپیک لندن به کمیل قاسمی از ایران رسید. البته این روند قانونی هنوز به سرانجام نرسیده و مدال به این قهرمان کشتی کشورمان داده نشده است. در همین راستا کمیل قاسمی چندی پیش با انتشار بیانیه ای تند و صریح، نسبت به برخی مشکلات و سنگ‌اندازی‌ها برای دریافت مدال طلای المپیک واکنش نشان داد و خواستار جدیت بیشتری برای انجام این مساله شد.

بلاتکلیفی و عدم اقدامات لازم و کارشناسی باعث شد تا احمد حسین زادگان استاندار مازندران هم وارد گود شود و در نامه‌ای به صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک خواستار پیگیری مدال آزادکار عنواندار مازنی شود. در این نامه از رئیس کمیته ملی المپیک خواسته شده تا در خصوص دریافت مدال کمیل قاسمی به طور رسمی از اتحادیه جهانی کشتی پیگیری و نتایج حاصله به اطلاع عموم رسانده شود.

تصویر نامه استاندار مازندران به شرح زیر است:

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت درمانی حسین نوری تشریح شد

کاوه: روس ها دنبال برگزاری مسابقات جهانی بودند

 

 

تگ ها


کمیل قاسمی اتحادیه جهانی کشتی فدراسیون کشتی احمد حسین زادگان کشتی