استثنایی و بی نظیر، مثل مهدوی‌کیا

مهدی همیشه صبور بوده. صبر کنید تا هم دست پرورده‌هایش در آکادمی کیا را در لیگ برتر ایران ببینید و هم خودش را....

مهدی مهدوی کیا می خواهد همانگونه که اسطوره شد در وادی مربیگری گام بردارد.
سایت مدال/ درباره مهدوی کیا می شود قصه ها نوشت. از استعداد او، از اینکه مهدی مهدوی کیا را باید نماد تاثیر گذاری  ورزش دانش آموزی دانست که حالا در فوتبال ما به هیچ انگاشته شده. مهدوی کیا پله به پله پیشرفت کرد و استعدادش شکوفا شد، نه مثل حالا با پول و  پارتی، عجیب اینکه مهدوی کیا  همزمان برای سه تیم جوانان، امید و بزرگسالان بانک ملی به میدان می رفت و انگار که از فوتبال بازی  سیراب نمی شد.

*جوانی که در آزادی به تماشای بازی های پرسپولیس می رفت به ناگاه خود را در ورزشگاه کارگران در کنار اسطوره هایی دید که روی سکوها تشویق شان می کرد. او هفده سال بیشتر نداشت آما در رقابت با تیمی که هشت نه ملی پوش داشت و همین تعداد ستاره که سابقه سالها بازی در تیم ملی داشتند کم نیاورد و چنان  جنگید  که شد فیکس پرسپولیس، شد فیکس تیم ملی، شد فاتح دیوار چین و جوان  اول آسیا. این تازه آغاز یک راه پر پیچ و خم بود تا رسیدن به عنوان مرد سال آسیا، تیم منتخب فیفا و منتخب جهان و کلکسیونی از عنوان و افتخار.

*جام جهانی و گلزنی در بازی با آمریکا، پیوستن  به بوخوم و بعد هامبورگ و سه بار منتفع شدن پرسپولیس از انتقال او به اندازه بودحه چهار  فصل سرخ ها و یازده سال مبارزه و شکوه و آفتخار آفرینی یک ایرانی در بوندس لیگا؛به گونه ای که او در تاریخ 120 ساله باشگاه هامبورگ  یکی از محبوب ترین ها باشد، اسطوره شان باشد و عضو تیم منتخب قرن و البته گرانترین تاریخ تا سال 2002.نام کیا با هامبورگ گره خورده است، همانگونه که بارها و بارها بخاطر افتخار آفرینی های او نام  پرسپولیس و فوتبال ایران در اروپا بر سر زبان ها افتاده است.

*حالا مهدوی کیا می خواهد همانگونه که اسطوره شد در وادی مربیگری گام بردارد. به قول خودش پله به پله نه اینکه وقتی گفتند بیا دستیار برانکو شو استارت مربیگری با دستیاری در پرسپولیس وسوسه ا‌ش کند یا وقتی گفتند بیا سرمربی پرسپولیس باش سرش گیج برود.

*کیا هیچ گاه پا روی اصول خود نگذاشت. او حالا عاشقانه میلیاردی در آکادمی کیا هزینه می کند و در فوتبال پایه ها مدیریت و تیمداری  و مربیگری  کردن لذت می برد. مهدی همیشه صبور بوده. صبر کنید تا هم  دست پرورده هایش در همین آکادمی را در لیگ برتر ایران ببینید و هم خودش را.

*متواضع، بزرگ و بی حاشیه. اسطوره با اخلاق و از نگاه بنده استثنایی و  غیر قابل توصیف؛ تولدت مبارک آقا مهدی .

*حسین قدوسی

بیشتر بخوانید:

جزییات تازه از مهاجرت مجری و گزارشگر ورزشی شبکه سه

تگ ها


مهدی مهدوی کیا فوتبال