استراتژی جدید رئال: فروش بازیکنان

روزنامه آ اس صفحه اول خود را به استراتژی نقل و انتقالاتی رئال مادرید اختصاص داده و می‌گوید فروش چند بازیکن برای رئال ضروری است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، روزنامه اسپانیایی آ‌اس امروز صفحه اول خود را به استراتژی رئال مادرید در فصل نقل و انتقالات آتی اختصاص داده و می‌گوید مشکلات مالی، باشگاه مادریدی را مجبور می‌کند پیش از هر اقدامی برای جذب بازیکن در فصل تابستان، ابتدا دست به فروش برخی از بازیکنانش زده و دارایی‌هایش را به این ترتیب به منابع مالی نقد تبدیل کند.

البته آ اس مدعی است شعار فروش بازیکن، و بعد خرید بازیکن جدید، در گذشته هم یکی از استراتژی‌های رئال بوده. رئال در حال حاضر پنج بازیکن از تیم اول باشگاه را برای فروش در فصل تابستان انتخاب کرده و به گزارش آ اس، از میان این پنج نفر، چهار بازیکن از همین حالا در بازار در معرض فروش هستند. آ اس از خامس، گرت بیل، لوکاس واسکز و ماریانو به عنوان این چهار بازیکن نام برده است.

آ اس می‌گوید رئال مادرید امسال تابستان تنها در صورتی وارد بازار نقل و انتقالات خواهد شد که برنامه فروش بازیکن و آزادسازی سرمایه‌اش با موفقیت انجام شده باشد و مبلغ مورد نیاز باشگاه از این روش تامین شده باشد.

در غیر اینصورت رئال در بازار نقل و انتقالات شرکت نمی‌کند و البته نگرانی هم ندارد چرا که کیفیت بالای بازیکنانی که به صورت قرضی به دیگر تیمها داده آن را از خرید بازیکن جدید بی‌نیاز می‌کند. ستاره‌هایی مثل اشرف حکیمی، اودگارد و سبایوس، رگیون و کوبو در صورتیکه رئال بخواهد می‌توانند فصل بعد برای این تیم بازی کنند. حضور این بازیکنان قرضی باعث شده رئال نسبت به رقبایش، در مواجهه با بحران اقتصادی از مزیت برخوردار باشد.

باشگاه رئال مادرید در بودجه سالانه خود میزان درآمد امسال را ۸۲۲ میلیون یورو اعلام کرده است. از این مبلغ ۱۶۱ میلیون یورو مربوط به بلیط‌فروشی و حق عضویت، ۱۰۹ میلیون یورو به مسابقات دوستانه و رقابتهای بین‌المللی، ۱۸۰ میلیون یورو به حق پخش تلویزیونی و ۳۷۱ میلیون یورو به اسپانسرینگ، تبلیغات و بازاریابی اختصاص دارد. اما همه این موارد حالا در مواجهه با بحران کرونا به شدت در معرض تهدید هستند و اگر درآمد باشگاه تنها ۲۰ درصد کاهش یابد به معنای کسری بودجه ۱۶۵ میلیون یورویی خواهد بود.

این مساله از این رو مشکل‌ساز است که هزینه‌های باشگاه همواره ثابت است و در بودجه امسال ۷۴۱ میلیون یورو برآورده شده است. البته رئال مادرید نسبت به عده زیادی از رقبایش از شالوده اقتصادی قدرتمندی برخوردار بوده و بیش از حد نگران نیست اما مدیران باشگاه شک ندارند که در این شرایط بدون کاهش دستمزدها و فروش بازیکن، امکان حضور در بازار نقل و انتقالات را نخواهند داشت.

کاهش ده درصدی دستمزد بازیکنان رئال باعث می‌شود این تیم مادریدی ۴۵ میلیون یورو در هزینه‌های این فصلش صرفه‌جویی کند. اما استراتژی باشگاه برای آینده چیست؟ رئال برای حل این مشکل به دنبال فروش بازیکنانی است که از قضا بیشترین دستمزدها را دریافت می‌کنند. گرت بیل با سالی ۳۰ میلیون یورو دستمزد و خامس رودریگز با سالی ۱۸ میلیون یورو. دیگر نامزدهای فهرست فروش رئال هم دستمزدهای قابل توجهی دریافت می‌کنند: ماریانو ۸ میلیون یورو، براهیم و اودریوزولا، ۷ میلیون یورو، سبایوس ۶ میلیون یورو، والخو ۴ میلیون یورو ... به گزارش آ اس رئال مادرید قصد دارد با فروش بازیکنانی که دستمزدهای نسبتا بالا دریافت می‌کنند میزان کل پرداختی خود بابت دستمزد را ۸۰ میلیون یورو کاهش دهد.

بیشتر بخوانید:

مورینیو: رئالِ من، بهترین تیم اسپانیا و اروپا بود

مارسلو: قصد جدایی از رئال را ندارم

 

 

تگ ها


فوتبال جهان رئال مادرید فوتبال