استراتژی جهانبخش؛ جنگ برای جایگاه

نیمکت نشینی برای علیرضا جهانبخش در فصل اول حضور در برایتون با توجه به اینکه به عنوان آقای گل لیگ برتر هلند در این تیم حضور پیدا کرده بود، سخت بود...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، آنقدر سخت که وی بعد از بازگشت به میدان و گلزنی اشک می ریزد؛ با این حال حضور علیرضا دوباره در تمرینات این تیم نشان می دهد او برنامه ای برای بازگشت به سرزمین گل و لاله ندارد، با اینکه می داند شاید نگاه سرمربی برایتون به وی ادامه داشته باشد. او می خواهد، بماند و برای جایگاهش بجنگد. 

علیرضا پیش تر این را گفته بود؛ او زمانی که در تهران بود و هنوز دور جدید تمرینات برایتون آغاز نشده بود در واکنش به پیشنهادات رسیده و اینکه آیا قطعا از تیم انگلیسی جدا خواهد شد؟ این ها را گفت:« قطعاً وجود ندارد. من سه فصل دیگر با برایتون قرارداد دارم و به تمرین تیم برمی‌گردم و کارم را آغاز می‌کنم. پنج‌شنبه به انگلیس می‌روم، دو هفته در قرنطینه می‌مانم و بعد به تمرینات پیش‌فصل اضافه می‌شوم. یعنی همان کاری را انجام می‌دهم که قبلاً می‌کردم. تمرین می‌کنم، می‌جنگم و به مسیرم ادامه می‌دهم. البته راجع به آینده با قاطعیت نمی‌شود صحبت کرد اما هدف فعلی‌ام همین است که گفتم. دوست دارم بمانم و مبارزه کنم. چون شرایطی از این سخت‌تر را هم تجربه کرده‌ام. هر چند من به عنوان بازیکن دوست دارم بازی کنم و این نکته از همه چیز مهم‌تر است اما فعلاً تصمیم دارم در برایتون بجنگم و تلاش کنم. اگر این اتفاق رخ نداد، وقت دارم که تصمیم دیگری بگیرم. به همین دلیل در حال حاضر فقط به برایتون فکر می‌کنم و اینکه بتوانم در تمرینات پیش‌فصل جایگاهی برای خودم به دست بیاورم.»

علیرضا راه سخت را انتخاب کرده است. جنگ برای جایگاه. این یک اتفاق مثال زدنی است که کمتر از بازیکنان ایرانی دیده بودیم. جز مهدی مهدوی کیا که تا لیست فروش هامبورگ هم رفت اما ماند و مبارزه کرد و در نهایت توماس دال از هامبورگ رفت اما مهدی مهدوی کیا دوباره تبدیل به بازیکن فیکس این تیم آلمانی شد. راحت ترین راه برای علیرضا بازگشت به یکی از تیم های هلندی بود. اینبار تیمی قوی تر از آلکمار و نایمخن؛ تیم های بزرگ تری او را می خواهند؛ مثل آژاکس آمستردام. اما علیرضا همان طور که اشاره شد راه سخت را انتخاب کرده است. برای او به نظر می رسد تبدیل شدن به بازیکن فیکس برایتون یک موفقیت بزرگ است. موفقیتی شاید بزرگ تر از کسب عنوان آقای گلی در لیگ برتر هلند. او می خواهد از فرصتی که در اختیار دارد استفاده و مبارزه کند. او هر زمانی تصمیم به جدایی از برایتون بگیرد می تواند این کار را انجام دهد اما می خواهد تا پیش از اتخاذ این تصمیم همه راه های مبارزه را رفته باشد.

بیشتر بخوانید:
پاسخ منفی باشگاه آلکمار به پیشنهاد برایتون و جذب جهانبخش!

یک قلب بزرگ برای جهانبخش که دوست دارد بماند!

 

 

تگ ها


برایتون فوتبال جهاان علیرضا جهانبخش فوتبال