استراماچونی: زمانی که دیاباته را خریدیم کالدرون در پرسپولیس نبود!

آندره‌آ استراماچونی، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: با ۱۱۰ درصد توان در دربی به میدان می‌رویم...

آندره‌آ استراماچونی، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: با ۱۱۰ درصد توان در دربی به میدان می‌رویم

به گزارش مدال، آندره استراماچونی در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس و استقلال که بعدازظهر امروز در سازمان لیگ برگزار شد درباره این مسابقه، گفت: می دانیم که دربی یکی از مهمترین بازی های ایران است. با دو امتیاز به این دربی رسیدیم و اینرا خوب می دانیم. این می تواند انرژی برای ما باشد با توان 110 درصدی بازی کنیم. به بازیکنانم گفتم باید با روحیه بالا بازی کنید و نباید در این بازی عصبی شوید.

وی افزود: این را خوب می دانیم که پرسپولیس در سه فصل گذشته قهرمان شده است. آنها جونیور برزیلی و کنعانی زادگان را جذب کرده اند. سرمربی این تیم یعنی کالدرون تاکتیک پرسپولیس را تغییر داده است. پرسپولیس به سیستمی برگشته است که برانکو بازی می کرد. به تیم رقیب احترام می گذاریم. 

سرمربی استقلال درباره حمایت هواداران از وی با وجود کسب دو امتیاز از سه بازی گذشته، یادآور شد: تنها حالتی که می توانیم پاسخ محبت هواداران را بدهیم این است که هرچه در توان داریم بگذاریم تا آنها را خوشحال کنیم.

یکی از خبرنگاران درباره صحبت های کالدرون مبنی بر حمایت وزارت ورزش از استقلال و همچنین کنایه وی به گلایه استقلالی ها از مسائل داوری سئوال پرسید و اینکه کالدرون گفت شیخ دیاباته را می خواسته ولی این بازیکن به استقلال رفته است. کالدرون ابتدا خندید و گفت: به کالدرون احترام می گذارم چون از من بزرگتر و مشهورتر است. اما نمی دانم چرا دائما درباره تیم های دیگر صحبت می کنند جز تیم خودشان. 

وی گفت: شاید به خاطر پرسپولیس است که در حال حاضر بهترین تیم ایران است و بازیکنانی با قیمت بالا دارد. بیشترین پرداختی و دستمزدها را نسبت به بقیه تیم ها دارند. این موضوع حرفه ای نیست. نمی دانم چرا ایشان درباره دیاباته صحبت می کند در صورتی که وقتی دیاباته را خواستیم او مربی پرسپولیس نبود! داستان این است که دیاباته فردا اصلا بازی نخواهد کرد.

سرمربی استقلال درباره تاثیر دربی در تغییر نظر منتقدان بازی این تیم یادآور شد: شاید بعضی ها از این بحثی که می گویم خوششان نیاید ولی در چند مسابقه نمی شود شرایط را به خوبی سنجید. این بازی چهارم استقلال است که من مربی آن هستم. با تیمی که بیشتر از نصف بازیکنان خودش را از دست داده است، با یک مربی جدید با افکار جدید از یک کشور جدید. حالا نتیجه بازی فردا هرچه می خواهد باشد. فردا بازیکنان جدیدی در دربی بازی می کنند و ثابت می کنند که در سطح استقلال هستند. از لحاظ ذهنی بازیکنان را آماده کرده ام. کار ما فقط بازی فردا نیست. کار ما این است که استقلال قوی تر باشد. دربی بسیار مهم است. 

استراماچونی ادامه داد: حتی باغبان و مسئول زمین هم می خواهند تیم برنده شود ولی نمی گذارم این نود دقیقه برنامه های ما را نابود کند. 

وی در پاسخ به این سئوال که آیا از باخت در دربی ترس دارید؟ با خنده تصریح کرد: وقتی حرفه ای می شوید مهم است که چیزهای خوب و بدی وجود دارند. اگر کسی فکر می کند در انتهای مسابقه مشکل من هستم، به تصمیم باشگاه احترام خواهم گذاشت.

سرمربی استقلال درباره غیبت سه بازیکن اصلی این تیم مقابل پرسپولیس و به هم خوردن هماهنگی بین خطوط تیم گفت: متاسفانه باید بگویم بخش حمله ما کامل نشده است و در خط حمله نتوانستیم بازیکنان خوبی جایگزین کنیم. از ابتدا نگران این موضوع بودم. ما دیاباته را فردا احتمالا نداریم و این نکته مهمی است. قائدی  صد درصد آماده نیست و اسماعیلی هم محروم است. به همین دلیل یازده بازیکنی که وارد زمین می شوند، باید بیشتر زحمت بکشند. ما تمرین می کنیم که برای دربی آماده شویم و در آن بازی خوب کار کنیم. در دربی فردا باید تعادل تیم را داشته باشم. من از بازیکنانم خواسته ام تلاش بیشتری داشته باشند و کار خود را با شجاعت انجام دهند. اگر ما بتوانیم به این شکل بمانیم، ممکن است در آینده ساختارمان تغییر کند.

استراماچونی در پایان درباره پیش بینی اش از نتیجه دربی گفت: یک مربی تیمش را برای چنین مسابقاتی آماده می کند. اراده مربی و تک تک بازیکنان این است که همه ۱۱۰ درصد تلاش کنند. من ناراحت خواهم شد اگر بازیکنی از این وظیفه پیروی نکند. کسی که فوتبال را نمی داند هم نمی تواند نتیجه دربی را پیش بینی کند.

بیشتر بخوانید:

کالدرون:دیاباته رامیخواستم،پول نداشتیم/استقلال دائم ازداوری گلایه دارد

اظهار نظر جنجالی کالدرون درباره کمک وزارت به فرزندانش و استقلال

حواشی نشست خبری دربی90/تعجب خبرنگاران از اظهارات جنجالی کالدرون

 

 

 

تگ ها


استقلال دربی 90 پرسپولیس آندره آ استراماچونی نشست خبری استراماچونی فوتبال