استرا باید با پنبه ساختمان بسازد/ مرد ایتالیایی ته صف مقصران

پیش از استراماچونی باید خیلی‌های دیگر در مورد پاتوسی و الهیار صیادمنش و جنگ علیه شفر و جابه جایی 15 بازیکن و برکناری مجیدی و ... توضیح بدهند...

پیش از استراماچونی باید خیلی‌های دیگر در مورد پاتوسی و الهیار صیادمنش و جنگ علیه شفر و جابه جایی 15 بازیکن و برکناری مجیدی و ... توضیح بدهند

به گزارش مدال، امیر حسین فتحی تاکید دارد که در صورت شکست هم استراماچونی مربی استقلال می ماند. 
این حرف درستی است که فتحی می زند، اما پرسش ما از مدیر استقلال اینست که اصالتا استراماچونی کجای تقصیر دارهایی است که موضوع ماندن و رفتنش مطرح باشد؟ 
سه بازی اصلا برای ارزیابی مربی به هیچ وجه کافی نیست حتی اگر او این سه بازی را برده بود هم هنوز به ارزیابی و تعیین تکلیف نرسیده بود .
در واقع آنچه امروز استقلال روی دوش خود حمل می کند ماحصل اشتباهات مدیریتی است، سرنگون کردن شفری که مربی تیم بود و در فروردین ماه با استراماچونی مذاکرات انجام شده و شفر فهمیده بود. اشتباهات از اینجا شروع شد. تیمی که مربی داشت و مربی بدی هم نداشت علیهش چیزی شبیه به کودتا شکل گرفت، پس از آن الهیار صیاد منش فروخته شد به ترکیه و صدایش را در نیاوردید که این موضوع به شدت شفر را شاکی کرده بود. 
دومین اشتباه همینجا بود، سومین اشتباه به امان خدا واگذار کردن پاتوسی بود و رفتن به دنبال شیخ دیاباته! و پس از آن عوض کردن 15 بازیکن استقلال که اگر برترین مربی دنیا را هم بیاوری نمی تواند در سه بازی آنها را هماهنگ کند!
در واقع استقلال اول با نظر هوادارانش و معاونانش بازیکن گرفت بعد برای بازیکنانش یک مربی آورد! مربی که نه بازیکنان را می شناخت نه آن بازیکنان با دیدگاه های فنی او جمع شده بودند. در واقع کنار زدن فرهاد مجیدی و استعفا دادن اعضای کمیته فنی و بستن تیم توسط عوامل غیر فنی نتیجه اش بهتر از این اگر میشد آن را باید پای معجزه استراماچونی می نوشتیم. 
بی نظمی در مراسم معارفه استرا در حالی که قرار بود ماچونی قربانی را به عنوان مربی ایرانی و برقرار کننده رابطه ویژه با بازیکنان بپذیرد او را نپذیرفت تا مشخص شود در استقلال بی نظمی حاکم که نه ، امپراتور است. 
در واقع استقلال همه کارها را معکوس انجام داد، بوق را از سر گشادش دمید و حالا مدیرش می گوید استراماچونی با هر نتیجه ای در دربی ماندنی است. 
جناب فتحی می شود بفرمایید اشتباه استراماچونی الان کجا بوده که ماندن و رفتنش به دربی وصل باشد؟
 به نظر می رسد استقلال اسیر اشتباهات مدیریتی بوده و هنوز به ارزیابی مربی نرسیده است. بیچاره استرا باید برای حساسترین دیدار عمرش پازلی را درست کند که همه قطعاتش اشتباهی ساخته شده اند و سر هم کردنش مثل آن می ماند که بخواهد با پنبه ساختمانی شیک و مدرن بسازد!

بیشتر بخوانید:

فتحی:استراماچونی دربی را هم ببازد برکنار نمی شود

 

تگ ها


آندره آ استراماچونی استقلال امیر حسین فتحی یادداشت اختصاصی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال